Zborový deň CZ ECAV Tornaľa

V sobotňajší podvečer 7. júna 2014 bratia a sestry z Cirkevného zboru ECAV Tornaľa mohli skonštatovať: „... pekný deň sme prežili.“ V tento deň sa v dcérocirkvi Kráľ-Abovce konal náš zborový deň.
Program zborového dňa sa začal napĺňať o 10.00 hod., keď sa Evanjelickom chráme Božom v Králi začali mládežnícke služby Božie. Hostí, domácich viery z dcérocirkvi ECAV Kráľ-Abovce, bratov a sestry z fílií Lenka, Rumince, Číž, Chrámec, Valice i z matkocirkvi v Tornali privítal domáci brat farár Marcel Ištván, ktorý poslúžil liturgiou. Slova Božieho kazateľom bola sestra farárka Mgr. Lýdia Naďová z Tisovca. Za základe 5. -12. verša z 2. kapitoly 1. listu Tesalonickým vo svojej kázni na príklade ľudskej rodiny poukázala na Božiu rodinu, ktorú tvorí spoločenstvo cirkevného zboru. Pripomenula, že v cirkevnom zbore potrebujeme mať triezvy pohľad, že našou úlohou ako členov cirkevného zboru je dokázať sa tolerovať, napomínať, povzbudzovať i spolupracovať, aby sme žili všetci ako Božia rodina. Služby Božie boli trochu netradičné, veď piesne z Evanjelického spevníka sprevádzala v modernom prevedení hudobná skupina Crossroads z Banskej Bystrice, ktorá bola naším hosťom.

Po službách Božích domáci bratia a sestry pripravili pre všetkých účastníkov zborového dňa občerstvenie, ktoré sa podávalo v areáli kostola. Po dobrom guláši a zákuskoch vrava dlho pokračovala a mnohé rozhovory prelínal spev nábožných i ľudových piesní.

Za vynikajúceho počasia si popoludnie užili najmä deti mládež pri rôznych duchovných aktivitách, ktoré pripravila Zuzana Ištvánová. No vyšantili sa i pri skákaní v hrade, hraní vodného futbalu, rôznych spoločenských hier či GPS hry pod vedením členov skupiny Crossroads. A toto všetko vystriedala hudba a spev Kláriky, Kristínky a Romana Dovalovcov z Badína, ktorí svojím vystúpením otvorili popoludňajší koncert a predstavili na ňom pesničky z CD „Podľa Božej mapy“. Svoj program zložený zo zborových spevov i mládežníckych piesní uviedol domáci ženský spevokol z dcérocirkvi ECAV Kráľ-Abovce. Koncert uzatvorila hudobná skupina Crossroads, ktorá okrem piesní z Evanjelického spevníka zaspievala i piesne z vlastnej autorskej dielne.

Na záver zborového dňa si bratia a sestry spoločne so skupinou Crossroads zaspievali pieseň „Skala vekov“. Domáci brat farár poďakoval nášmu nebeskému Otcovi za deň plný požehnania aj všetkým bratom a sestrám z Kráľa a Aboviec, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave i zdarnom priebehu zborového dňa.