Zborový deň v CZ ECAV Tornaľa

„Hľa, aké dobré, aké milé je to, keď bratia spolu bývajú“ - prvý verš 133. žalmu bol mottom zborového dňa CZ ECAV Tornaľa. Pripravili ho bratia a sestry z fílie Lenka v sobotu 8. 6. 2013 pod vedením brata kaplána Marcela Ištvána.
V kultúrnom dome v Lenke všetkých účastníkov zborového dňa CZ Tornaľa privítal Marián Habovčík, starosta obce. Program tohto dňa bol zameraný na cirkevný zbor ako rodinu. A v tomto duchu sa niesli i služby Božie, ktoré sa tu konali spoločne v slovenskom jazyku i maďarskom jazyku, keďže do cirkevného zboru patria i veriaci maďarskej národnosti. Liturgoval a kázal domáci brat kaplán Marcel Ištván, v maďarskom jazyku kázal brat Tibor Lóczy. Služby Božie boli trochu netradičné, veď piesne z Evanjelického spevníka sprevádzala v modernom prevedení hudobná skupina Crossroads z Banskej Bystrice, ktorá bola hosťom nášho zborového dňa. Po skončení služieb Božích svoj program uviedol ženský spevokol z dcérocirkvi ECAV Kráľ-Abovce a spevokol z CZ Gemer.
Domáci viery pripravili pre všetkých vynikajúce pohostenie. Kto nemal chuť na guľáš, mohol si vybrať z rôznych sladkých dobrôt. Popoludnie patrilo športovým aktivitám určeným najmä pre deti a mládež. Mohli sa vyšantiť pri skákaní na trampolíne, v skákacom hrade, pri hraní futbalu i vodného futbalu alebo sa hrali na miestnom detskom ihrisku. Záver zborového dňa patril GPS hre, ktorú pre deti a mládež pripravili členovia skupiny Crossroads. Skupina Crossroads mala v našom zbore i samostatný koncert v nedeľu popoludní 9. 6. 2013 v Evanjelickom kostole v Tornali.

Napriek skutočnosti, že Cirkevný zbor ECAV Tornaľa je rozlohou veľký, na zborovom dni sa zúčastnili bratia a sestry z fílií Lenka, Kráľ, Abovce, Číž, Rumince, Valice i z matkocirkvi Tornaľa. V mene všetkých účastníkov ďakujem bratom a sestrám z fílie Lenka za realizáciu prvého zborového dňa v našom cirkevnom zbore a nášmu nebeskému Otcovi za nádherne strávený deň pod Jeho ochranou.