10 rokov modlitieb za Rimavský seniorát

V Rimavskom senioráte je už 10 rokov modlitebná skupina, na ktorej sa každý utorok schádzajú farári Rimavského seniorátu. Spolu sa modlievajú za svoje cirkevné zbory, ako aj za seniorát. Pravidelne medzi nich chodieva aj brat senior Dušan German. Preto vzťahy vo farárskom kolektíve boli vždy úprimné.
Súčasťou tohto spoločenstva som bol donedávna i ja ako farár v cirkevných zboroch Kokava nad Rimavicou a Kraskovo. Mne osobne modlitby mojich spolubratov a spolusestier pomáhali posúvať sa vpred a konať svoju duchovnú službu na území Rimavského seniorátu za celých 12 rokov. Ako sa to všetko vlastne začalo?

Dňa 17. septembra 2004 sa konalo stretnutie mládeže Rimavského seniorátu na poľovníckej chate v Malých Teriakovciach. Toto stretnutie usporiadal vnútromisijný výbor na čele s diakonom Jankom Belicom z Rimavskej Píly. Prednáškou poslúžil brat Paľko Roháček. Vykladal slová z proroka Micheáša 6, 8: Hospodin ti oznámil, človeče, čo je dobré a čo žiada od teba: len zachovávať právo, milovať láskavosť a v pokore chodiť so svojím Bohom. Mnoho prítomných mladých ľudí bolo hlboko oslovených Pánom Bohom. O niekoľko dní neskôr mi telefonoval brat farár Marian Bodolló, ktorý vtedy pôsobil v cirkevnom zbore Hrachovo. Rozprávali sme sa o svojich dojmoch z prednášky. Dohodli sme sa, že by sme sa ako farári mohli pravidelne stretávať pri výklade Božieho slova a pri spoločných modlitbách. Každý utorok sa odvtedy stretávajú farári na vopred dohodnutej fare. Systematicky preberajú Bibliu. Potom sa navzájom modlia za seba, za svoje potreby, radosti a starosti. Cez leto si spolu varia guľáš a stretávajú sa v priateľskej atmosfére aj so svojimi rodinnými príslušníkmi.

Tieto modlitebné stretnutia vykonali počas desiatich rokov medzi farárskym kolektívom v Rimavskom senioráte veľa požehnanej práce. Našlo sa zopár jednotlivcov, ktorí sa snažili toto spoločenstvo umlčať, ale vždy sa dolámali na uholnom kameni, na Ježišovi Kristovi, na ktorom bolo toto spoločenstvo založené.

Nech teda Pán Boh aj naďalej žehná Rimavu a všetkých, ktorí tam ochotne a s láskou až dodnes konajú svoju duchovnú službu.