Pozdrav od Pavla Uhorskaia

K 400. výročiu Žilinskej synody napísal dôstojný brat emer. biskup Pavel Uhorskai tento list Predsedníctvu ECAV na Slovensku:
Vážené predsedníctvo ECAV na Slovensku,

srdečne ďakujem za pozvanie na slávnostný večer pri 400. výročí Žilinskej synody a recepciu. Bola to veľmi významná udalosť pre evanjelickú cirkev na Slovensku. Žilinská synoda pamätala na všetky národnosti žijúce v Uhorsku a vymenoval biskupov pre slovenských, nemeckých i maďarských veriacich. Juraj Turzo, palatín kráľovský, bol vysoko vzdelaný a predovšetkým hlboko veriaci človek, rovnako aj senior Eliáš Láni. Za všetkých sme Pánu Bohu vďačný. Aj toto dielo vykonali ako službu Bohu. Veľmi ma teší celý program osláv 400. výročia Žilinskej synody. Len ma zase k tomu primerane mrzí, že som fyzicky nie schopný osobne sa zúčastniť osláv a slávnostného večera s recepciou. Môj vek mi to, bohužiaľ, nedovolí, ale aj tak vyznávam vieru, lásku a nádej Trojjediného Boha za všetko, čo dal naše cirkvi, ale aj mne osobne. Pozdravujem srdečne všetkých účastníkov osláv výročia Žilinskej synody a tohto slávnostného večera. Srdečne pozdravujem brata generálneho biskupa i brata generálneho dozorcu. Nech Pán Boh požehná aj tieto slávnosti.

S vďakou
Thb. P. Uhorskai, emer. gen. biskup ECAV