Duchovný rámec II. ECD v Žiline - pozvánka

Bratia a sestry v Pánovi Ježišovi Kristovi!
Podujatia v rámci osláv 400. výročia Žilinskej synody počas II. evanjelických cirkevných dní (ECD) budú naozaj pestré a bohaté na obsah. Každý si tam môže nájsť to „svoje“.
Radujte sa v Pánovi vždy! Opakujem: radujte sa! (F 4, 4)
Posilňujte sa v Pánovi a v moci Jeho sily. ( Ef 6, 10)

Nosnými piliermi týchto spoločne prežitých dní sú služby Božie. Tu sa môže naša duchovná rodina všetkých generácií, spojených láskou Pána Ježiša Krista, radovať a posilňovať slovom Božím a modlitbami, oslavovať Pána Boha i prosiť Ho o Jeho požehnanie, pomoc a ochranu.

Počas II. ECD Vás všetkých pozývame na nasledovné služby Božie:
• Štvrtok 1. júla 2010, 9.00 hod., Ev. a. v. kostol v Žiline: Služby Božie pri otvorení zasadnutia Synody ECAV na Slovensku. Kazateľ slova Božieho: brat Rainer Stahl, generálny tajomník MLB.

• Piatok 2. júla 2010, 19. 00 hod., Mariánske námestie v Žiline: Večerné služby Božie pri príležitosti otvorenia II. evanjelických cirkevných dní. Kazateľ slova Božieho: brat Slavomír Sabol, biskup VD ECAV na Slovensku.

• Sobota 3. júla 2010, 9.00 hod., Mariánske námestie v Žiline: Potvrď, Bože, čo si vykonal pre nás... - spomienkové služby Božie k 400. výročiu Žilinskej synody. Kazateľ slova Božieho: brat Milan Krivda, biskup ZD ECAV na Slovensku.

• Sobota 3. júla 2010, 17.00 hod., Mariánske námestie v Žiline: K trónu slávy... - slávnostné služby Božie k II. ECD ( priamy prenos STV). Kazateľ slova Božieho: brat Miloš Klátik, generálny biskup ECAV na Slovensku.

• Nedeľa 4. júla 2010, 10.00 hod., Sobášny palác J. Turza v Bytči: Vojdite, plesajme! - spomienkové služby Božie na mužov Žilinskej synody Eliáša Lániho a Juraja Turzu. Kazateľ slova Božieho: brat Miloš Klátik, generálny biskup ECAV na Slovensku.

• Nedeľa 4. júla 2010: záverečné služby Božie II. ECD v cirkevných zboroch Turčianskeho seniorátu. Kazatelia slova Božieho: bratia biskupi partnerských cirkví zo zahraničia.

• Pondelok 5. júla 2010, hrad Branč - na pamiatku vierozvestcov Konštantína a Metoda, na pamiatku upálenia Majstra Jana Husa a pri spomienke na evanjelických martýrov v rámci tradičného Dištriktuálneho dňa Západného dištriktu (priamy prenos SRo). Kazateľ slova Božieho: brat Samuel Vrbovský, biskup Slovenskej ev. a. v. cirkvi v Srbsku.

Prisluhovanie sviatosti Večere Pánovej,
Ev. a. v. kostol v Žiline: Okúste a viďte, aký dobrý je Pán!
• Piatok 2. júla 2010, 17.00 hod., prisluhuje brat Peter Švehla, zborový farár CZ Skalica.
• Sobota 3. júla 2010, 14.00 hod., prisluhujú: brat Martin Vargovčák, zborový farár, a Kristína Vargovčáková, námestná farárka, CZ Turany.
• Sobota 3. júla 2010, 20.00 hod., prisluhuje brat Daniel Duraj, zborový farár, CZ Horná Mičiná.

Modlitby nad hrobom Eliáša Lániho:
Nedeľa 4. júla 2010, Rímskokatolícky kostol v Bytči: Hospodin je môj Pastier. Príhovor: brat Miloš Klátik, generálny biskup ECAV na Slovensku.

Nedajte si ujsť biblickú hodinu:
Sobota 3. júla 2010, 11. 00 hod., Ev. a. v. kostol v Žiline: Lebo Ty, Bože, skúšal si nás, prečistil si nás, ako sa čistieva striebro. (Ž 66, 10) Biblickú hodinu povedie brat Ján Midriak, emeritný biskup VD ECAV na Slovensku.

Deti pozývame aj na detskú besiedku:
Sobota 3. júla 2010, 14. 00 hod., Základná umelecká škola L. Árvaya v Žiline. Vedúci tímu: brat Ján Oslík, zborový farár CZ Sučany.

Potvrď, Bože, čo si vykonal pre nás.

Vložené 31. 5. 2010