Zborová návšteva v Srbsku a Chorvátsku

Členovia Cirkevného zboru ECAV Podlužany spoločne s členmi Cirkevného zboru ECAV Kuková sa opäť spoločne po dvoch rokoch vydali na návštevu k našim priateľom v srbskej Pivnici. Na tento zájazd sme mali štyri dni, 9. − 12. októbra 2014.
Do cieľa sme dorazili v piatok večer, po srdečnom zvítaní a krátkom nácviku sme sa rozdelili do rodín. V piatok sme absolvovali raňajší nácvik a potom výlet a návštevu cirkevných zborov: Báčsky Petrovec a Nový Sad. Tento krásny deň sme ukončili večerným koncertom v Pivnici, kde sme na záver zaspievali spoločne piesne aj s domácim spojeným spevokolom Nádej.

V sobotu nasledovala návšteva chorvátskeho Iloku, cirkevného zboru, horného mesta, katedrály a ilockých pivníc. Popoludní nás čakal chutný obed v Báčskej Palanke a vystúpenie spevokolu v Slovenskom dome. V nedeľu sme sa zúčastnili na službách Božích v Pivnici, kde kázňou poslúžil brat farár Jozef Havrila ml. a piesňou spojený spevokol z Podlužian a Kukovej. Popoludní bola na pláne prehliadka spevokolov Báčskeho seniorátu, ktorá bola požehnaným vyvrcholením nášho pobytu v Srbsku. Piesne spojeného spevokolu Podlužian a Kukovej dirigoval brat Ondrej Šaray, spoločné piesne spojených spevokolov a prehliadky Báčskeho seniorátu brat farár Jozef Havrila ml.

Vďaka Pánu Bohu za Jeho ochranu, možnosť spoznať nových bratov a nové sestry vo viere a za príležitosť vydať svedectvo aj za hranicami našej krajiny.