Návšteva v Kovačici

Brat generálny biskup Miloš Klátik 16. a 17. augusta 2014 navštívil Kovačicu, kde rokoval s bratom seniorom Banátskeho seniorátu Slovenskej evanjelickej a. v. cirkvi v Srbsku Pavlom Sklenárom.
Rokovanie sa týkalo prípravy V. evanjelických cirkevných dní, ktoré by sa mali uskutočniť v roku 2016 v Békešskej Čabe. Brat senior poďakoval za podporu, ktorú slovenskí evanjelici formou dobrovoľnej vyhlásenej ofery poskytli Slovenskej evanjelickej a. v. cirkvi v Srbsku na pomoc cirkevným zborom postihnutým povodňami, ktorá k 12. 8. 2014 predstavovala zatiaľ 11-tisíc eur.

Na službách Božích v nedeľu brat generálny biskup oslovil chrámové zhromaždenie v kovačickom chráme Božom, odovzdal bratom a sestrám vo viere pozdrav od veriacich zo Slovenska a na záver služieb Božích im udelil Áronovské požehnanie