< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>

Evanjelici z Prahy ďakujú

„Dobrorečiť budem Hospodinovi v Každom čase, nech je chvála o Ňom neprestajne v mojich ústach. Zvelebujte so mnou Hospodina a spoločne vyvyšujme Jeho meno!“ Žalm 34, 2 a 4

Slovenský ev. a. v. cirkevný zbor v Prahe | 4.12.2012

110. posviacky výročie chrámu v Bielom Blate

V cirkevnom zbore v Bielom Blate si za účasti desiatich duchovných pastierov pripomenuli 110. výročie posviacky Ev a. v. chrámu Božieho. Kázňou a spomienkou na svoje pôsobenie v Bielom Blate sa veriacim prihovoril Juraj Šefčík.

Katarína Pucovská, Nový Sad, Srbsko | 2.12.2012

Muzikologická konferencia v Novom Sade

Cirkevná hudba vojvodinských Slovákov bola témou VIII. muzikologickej konferencie, ktorá sa konala v Ústave pre kultúru vojvodinských Slovákov v Novom Sade. Stretli sa na nej početné významné osobnosti zo sveta cirkevnej hudby z našej krajiny a zahraničia.

Katarína Pucovská, Nový Sad, Srbsko  | 30.11.2012

Konferencia Slovákov žijúcich v zahraničí

V hoteli Bôrik v Bratislave sa 30. októbra 2012 dopoludnia uskutočnilo otvorenie Stálej konferencie Slovenská republika a Slováci žijúci v zahraničí 2012, na ktorom sa našim rodákom žijúcim v zahraničí prihovoril aj brat generálny biskup Miloš Klátik.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 31.10.2012

Americký biskup na návšteve Slovenska

Vo štvrtok 12. júla 2012 navštívil ECAV na Slovensku biskup Evanjelicko-lutheránskej cirkvi Missourskej synody rev. Dr. David Stechholz v sprievode farárov rev. Dušana Tótha a rev. Dušana Tillingera.

Ľubomír Marcina, SED Košeca | 18.7.2012

Kovačičania na Slovensku

Cirkevný zbor Kovačica II vedený zborovou farárkou Annou Petrákovou v dňoch 4. - 8. júla 2012 pobudol v Myjavskom senioráte. Pri príležitosti Dňa Cyrila a Metoda sa Kovačičania najprv zúčastnili na službách Božích na hrade Branč a potom aj na nedeľňajších službách Božích v Ev. a. v. kostole v Senici.

Katarína Pucovská, Kovačica, www.kulpin.net | 12.7.2012

Partnerská zmluva s ECAV v ČR podpísaná

Predsedníctvo ECAV v Českej republike – superindentent Marián Čop a starší konzistor Jaromír Neuman – navštívili 9. júla 2012 Bratislavu a na GBÚ podpísali partnerskú zmluvu, ktorá právne zakotvuje rámec úzkej spolupráce ECAV na Slovensku a ECAV v ČR.

Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ, riaditel@ecav.sk | 10.7.2012

Deklarácia z III. konferencie SEŽZ vo Veľkom Krtíši

Na záver tretieho dňa rokovania delegáti III. konferencie slovenských evanjelikov žijúcich v zahraničí, ktorá sa konala vo Veľkom Krtíši v dňoch 27. – 29. 6. 2012, prijali deklaráciu (pozri ďalej). Na konferencii bolo prítomných 76 účastníkov z 11 krajín Európy i zo zámoria.

Edita Škodová, media@ecav.sk | 3.7.2012

Požehnaný čas medzi Slovákmi v Kanade

Na základe niekoľkonásobného pozvania od viacerých priateľov som na prelome mája a júna t. r. strávil spolu s mojimi dlhoročnými spolupracovníkmi nádherné chvíle v Kanade medzi Slovákmi – emigrantmi či ich potomkami.

Jozef Pacek, kaplán, Nové Mesto n/V | 1.7.2012

Z druhého dňa konferencie slovenských evanjelikov žijúcich v zahraničí

III. konferencia slovenských evanjelikov žijúcich v zahraničí, ktorá sa včera začala vo Veľkom Krtíši, dnes pokračovala rokovaním v zasadačke v priestoroch zariadenia Slobodáreň. Večer bola v Dome kultúry otvorená výstava slovenských umelkýň žijúcich v zahraničí a v spoločenskom programe sa predstavili domáce súbory aj zahraniční hostia.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ, media@ecav.sk | 28.6.2012

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>