Strom reformácie k 80. výročiu chrámu

80 rokov od posvätenia Ev. a. v. chrámu Božieho v Turanoch si domáci cirkevný zbor pripomenul v nedeľu 4. 5. 2014 na slávnostných službách Božích. Kazateľom bol brat emeritný biskup Igor Mišina.
Kazateľ na základe textu z Jeremiáša 7 veriacich napomenul a povzbudil k tomu, aby viac dbali na obnovu a nápravu svojich životov, aby skrze službu svojho cirkevného zboru budovali v sebe chrám Boží. Prítomní boli viacerí duchovní z okolia a mnohí hostia.

K zhromaždeniu sa o. i. prihovoril br. farár Marián Bochnička z Liptovského Mikuláša, rodák z Turian. K slávnostnému priebehu prispeli tri domáce spevokoly, Sólisti a folklórna skupina z fílie Šútovo. Domáci br. farár Martin Vargovčák prečítal históriu zboru aj stavby chrámu v duchu slov z 26. žalmu: „Milujem obydlie Tvojho domu, Hospodine, a miesto, kde Tvoja sláva prebýva.“

Po službách Božích bol zasadený strom reformácie a slávnosť pokračovala záhradným posedením.