< | 1 2 3 4 5 6 7>

Dvojdňová spomienka a Strom reformácie v Zemianskom Podhradí

V Zemianskom Podhradí sa 12. a 13. októbra 2013 konali spomienkové slávnosti pri príležitosti 100. výročia úmrtia Ľ. V. Riznera, 90. výročia úmrtia J. Ľ. Holubyho a 20. výročia otvorenia Pamätného domu Riznera a Holubyho. Kázňou slova Božieho poslúžil generálny biskup Miloš Klátik.

Mária Ochodnická, CZ ECAV Zemianske Podhradie | 15.10.2013

Strom reformácie na teologickej fakulte

Po akademických službách Božích 2. novembra 2011 v nadväznosti na pripomienku 494. výročia reformácie zasadili na Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Strom reformácie č. 14.

E. Valková-Krišťáková, duchovná správkyňa EBF | 17.11.2011

Ďalšie stromy reformácie v Lutherovej dekáde

Nižšie pripájame linky na správy o zasadení stromov reformácie v našich cirkevných zboroch v rámci aktivity „500 stromov reformácie v ECAV na Slovensku“. V sadení stromov reformácie budeme pokračovať v jarnom období. Ak ste sa rozhodli aj vy zapojiť sa do tohto projektu, obráťte sa na GBÚ v Bratislave (media@ecav.sk; 0918 828 011), kde zaregistrujeme váš strom a pošleme vám osvedčenie o zasadení Stromu reformácie, ktoré bude pripomínať túto udalosť.

Edita Škodová, media@ecav.sk | 15.11.2011

Strom reformácie č. 2 v Kokave nad R.

7. augusta 2011 si CZ ECAV Kokava nad Rimavicou pripomenul 100. výročie zhorenia ich kostola, a to službami Božími, na ktorých kázal brat biskup ZD Milan Krivda. Po službách Božích uviedli knihu Pavla Haluku Veľký požiar a pred kostolom zasadili Strom reformácie č. 2.

Martin Riecky, zborový farár, kokava@ecav.sk | 12.8.2011

Strom reformácie č. 1 bol zasadený v Bardejove

Po položení základného kameňa Múzea Leonarda Stöckela v Bardejove 31. októbra 2010 sa uskutočnil aj slávnostný akt zasadenia prvého stromu reformácie v našej cirkvi v rámci projektu 500 stromov reformácie na Slovensku.

Edita Škodová | 3.11.2010

ECAV na Slovensku má strom v Lutherovej záhrade vo Wittenbergu

Generálny biskup Miloš Klátik ako v poradí 51. predstaviteľ cirkví z celého sveta počas svojej pracovnej cesty vo Wittenbergu zasadil 21. októbra 2010 v Lutherovej záhrade strom Gleditsia triacanthos s č. 150.

Edita Škodová | 22.10.2010

Podujatia k Lutherovej dekáde vo Wittenbergu

Evanjelická cirkev v Nemecku (EKD) zriadila pre koordináciu príprav k oslavám 500. výročia reformácie úrad v Lutherstadt Wittenberg (www.luther2017.de). Súčasou Dekády k 500. výročiu reformácie je aj program EKD „Medzinárodný obyvateľ Wittenbergu“ a Medzinárodná slávnosť konfirmandov vo Wittenbergu.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 24.4.2009

Seminár KALME: Vzťah cirkvi a štátu a efektívna komunikácia

V dňoch 26. – 27. marca 2009 sa v nemeckom Wittenbergu – mieste zrodu Lutherovej reformácie – uskutočnil ďalší z medzinárodných seminárov, ktoré pravidelne organizuje výbor KALME, tentoraz na tému Vzťah cirkvi a štátu a efektívna komunikácia, ako aj príprava na oslavy 500. výročia Lutherovej reformácie. Za ECAV na Slovensku sa na ňom zúčasnili tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ Edita Škodová a Miroslav Maťo, zborový farár z Nižnej Slanej – Kobeliarova.

Miroslav Maťo, Edita Škodová  | 5.4.2009

Stretnutie s médiami k Pamiatke reformácie

Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik na stretnutí s novinármi, ktoré sa konalo 30. októbra 2008 pri príležitosti sviatku Pamiatky reformácie, zdôraznil, že reformácia, ktorú začal Martin Luther pred 491 rokmi, je stále aktuálna.

TASR | 29.10.2008

Pastiersky list Zboru biskupov ECAV na Slovensku k Pamiatke reformácie

Bratia a sestry v Pánovi Ježišovi Kristovi! Pozdravujeme Vás v tomto jesennom čase, keď si pripomíname Pamiatku reformácie. Táto udalosť, jedinečná a charakteristická pre našu cirkev je pre nás výzvou, aby sme sa k Vám prihovorili aj prostredníctvom tohto pastierskeho listu. Je však aj výzvou, aby sme my všetci – evanjelici hlásiaci sa k Augsburskému vyznaniu, hlásiaci sa k Lutherovi a jeho učeniu – poznali hodnotu Lutherovho konania,...

Zbor biskupov ECAV na Slovensku | 29.10.2008