Celoslovenské kolo Biblickej olympiády 2016

Celoslovenské kolo Biblickej olympiády  2016

Súťažiacich na celoslovenskom kole Biblickej olympiády 2016 z celého Slovenska privítala 20. mája 2016 vo svojich priestoroch Evanjelická základná škola Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote, ktorá v spolupráci s Misijno-vzdelávacím oddelením GBÚ ECAV na Slovensku organizačne zabezpečovala priebeh súťaže.
Na celoslovenské kolo si prišlo zmerať sily 70 súťažiacich, ktorí súťažili v dvoch skupinách (osobitne štátne a cirkevné školy), rozdelených do štyroch kategórií.

Témy biblickej súťaže vybrala odborná porota. Zo Starej zmluvy boli vybrané historické knihy Ezdráš, Nehemiáš, Ester a z Novej zmluvy divy Pána Ježiša z textov evanjelií. Náročné testy súťažiaci zvládli na vysokej úrovni, čo ukázalo bodové hodnotenie a percentuálne výsledky.

Biblická olympiáda je zaradená medzi predmetové súťaže a konala sa s finančnou podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Súťažiacich na pôde školy privítal riaditeľ školy Radomír Leicher. Po privítaní a úvodnej pobožnosti, ktorú mala zastupujúca seniorka Rimavského seniorátu Iveta Korenková, sa súťažiaci rozišli do tried podľa jednotlivých kategórií. Sme vďační všetkým, ktorí túto súťaž akokoľvek podporili. Ďakujeme za dar Nadácii Jana Amosa Komenského, ktorá pre absolútneho víťaza darovala notebook. Tento rok sa víťazkou stala žiačka Elise van Vuuren zo ZŠ na Bernolákovej ul. vo Vranove nad Topľou, ktorá súťažila v 3. kategórii a dosiahla najvyššie percento úspešnosti − 98 %.

Úprimné poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave súťaží na všetkých úrovniach − cirkevným zborom, školám, seniorátom. Ďakujeme koordinátorom aj tým, ktorí pripravovali žiakov na súťaže; odbornej porote za jej aktívnu prácu pri príprave a hodnotení testov; bratovi riaditeľovi Radomírovi Leicherovi a všetkým pedagógom školy, ktorí nám umožnili využiť priestory školy, srdečne nás privítali, pripravili príjemné prostredie, vytvorili výborné podmienky pre súťaž.

Všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže, prajeme, aby vedomosti, ktoré nadobudli štúdiom Božieho slova, vo svojom živote aj žili. Víťazom srdečne blahoželáme!

Výsledková listina – cirkevné školy
Výsledková listina – štátne školy