< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>

Štipendiá z GAW na rok 2016 - 2017

Gustav-Adolf-Werk ponúka štipendijné pobyty pre partnerské cirkvi na štúdium v Nemecku v roku 2015/2016 v období od 1. 9. 2016 do 31. 7. 2017. Informácie Formulár

Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu, skoly@ecav.sk | 16.10.2015

Učiteľom náboženskej výchovy

Firma PC PROFI v Prešove vyrobila interaktívny program ALF, v ktorom existujú už aj materiály z nášho evanjelického náboženstva podľa vydaných učebníc pre 5. - 9. ročník ZŠ a 1. - 2. ročník SŠ. Pripravujú sa materiály aj pre prvý stupeň ZŠ. Program je veľmi jednoduchý na ovládanie. Informujte sa v škole kde učíte, či ho môžete používať na vyučovanie. Program sa dá aj kúpiť a nemal by byť problém ho využívať. Link na bližšie informácie: www.programalf.sk

Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu, skoly@ecav.sk | 6.10.2015

10 rokov spolupráce EKG s nemeckou partnerskou školou

V jesenných mesiacoch sa žiačky a žiaci prešovského Evanjelického kolegiálneho gymnázia so svojimi rovesníkmi z partnerského Gymnázia Friedricha L. Jahna v durínskom Grossengotterne už tradične stretávajú striedavo v oboch mestách.

Andrea Hanzová, ESŠ v Prešove | 1.10.2015

TEOLÓGIA. PRÍĎ TO ZAŽIŤ!

ORIENTAČNÝ KURZ PRE ŠTUDENTOV 1. ROČNÍKA EVANJELICKEJ BOHOSLOVECKEJ FAKULTY v Bratislave

Marián Cambel, študent 1. ročníka EBF UK | 25.9.2015

Školský výbor ECAV zasadal v Rimavskej Sobote

Dňa 21. augusta 2015 sa konalo pravidelné zasadnutie Školského výboru ECAV na Slovensku. Tentoraz sa zasadnutie uskutočnilo v Evanjelickej základnej škole Zlatice Oravcovej v Rimavskej Sobote.

Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu, skoly@ecav.sk | 8.9.2015

Otvorenie školského roka a nových priestorov v ESŠ Martine

Vyše 600 žiakov Evanjelickej spojenej školy v Martine, mnoho z nich v sprievode svojich rodičov a starých rodičov, 2. septembra 2015 začalo nový školský rok prosbou o Božie požehnanie na službách Božích v Evanjelickom a. v. kostole v Martine.

Hedwiga Tkáčová, ESŠ v Martine | 7.9.2015

Otvorenie Evanjelickej materskej školy v Žiline

V druhej polovici februára vítali na Ev. a. v. farskom úrade v Žiline rodičov malých detí vo väčšej miere ako dovtedy. Dôvodom bol ich záujem o plánovanú evanjelickú materskú školu. Prijatých bolo 40 detí, čo pre zriaďovateľa − Cirkevný zbor ECAV Žilina − znamenalo vymodlený plný stav.

Hedwiga Tkáčová, CZ ECAV Žilina | 7.9.2015

Už 20. školský rok v EKG v Prešove

Vyše dvesto žiačok a žiakov štvor- a osemročného štúdia Evanjelickej spojenej školy v Prešove sa 2. 9. 2015 stretlo na slávnostných službách Božích, aby začali 20. školský rok novodobej existencie Evanjelického kolegiálneho gymnázia v Prešove.

Andrea Hanzová, ESŠ v Prešove | 7.9.2015

Vyučovanie náboženskej výchovy ev. a. v.

Dávame do pozornosti zmenu vzdelávacích štandardov pre predmet náboženská výchova – evanjelické a. v. náboženstvo. Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR prostredníctvom Štátneho pedagogického ústavu zverejnilo Inovovaný štátny vzdelávací program – vzdelávacie štandardy.

Mgr. Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu | 31.8.2015

Rekondično-rehabilitačný pobyt na Šírave

V dňoch 15. – 19. 6. 2015 sa žiaci a zamestnanci Evanjelickej spojenej školy internátnej v Červenici zúčastnili na rekondično-rehabilitačnom pobyte na Zemplínskej Šírave. Príjemné a komfortné ubytovanie bolo zabezpečené v Hoteli Glamour.

Ľudmila Gregová, ESŠI v Červenici | 28.8.2015

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>