Zapojte sa do 33. EKD a 8. medzinárodného stretnutia kresťanov

33. nemecké evanjelické cirkevné dni a 8. stretnutie kresťanov sa v nadväznosti na bratislavské stretnutie kresťanov v r. 2008 uskutočnia v Drážďanoch 1. – 5. júna 2011. Máte možnosť zapojiť sa do ich programu. Prihlášky na GBÚ posielajte do 10. 9. 2010.
1. hudba/divadlo/umenie
Vítané sú príspevky z oblastí: divadlo, kabaret, muzikál, cirkus, (liturgický) tanec, rock, pop, gospel, jazz, soul, nová duchovná pieseň
Na rozdiel od „cirkevných koncertov“ posilní vystúpenia v tejto kategórii tím miestneho technického vybavenia. Je potrebné organizátorom poslať technický dotazník a demonahrávku.
Miesto konania: kostoly a zborové miestnosti, ale aj auly, koncertné sály, divadlo atď.

2. duchovné koncerty
Koncerty z oblasti klasickej, súčasnej a experimentálnej cirkevnej hudby, prevažne v nasledujúcom obsadení: sólo organ, sólo nástroje (ústna harmonika, saxofón, trúbka, spev...), symfonický orchester, sólisti, spevácke alebo dychové skupiny, detské spevokoly.
Môže sa použiť technika pripravená v každom kostole, ktorá postačí pre jednoduché spevokoly alebo rečníkov. Dodatočná technika nebude k dispozícii.

3. služby Božie
Služby Božie stvárniť raz inak. Skupiny môžu predstaviť svoje služby Božie, podeliť sa so svojimi nápadmi so všetkými hosťami a povzbudiť ich k napodobneniu. Napr. služby Božie sa môžu konať na nezvyčajných miestach alebo v nezvyčajnom čase. Návštevníci „kirchentagu“ môžu prevziať tieto nápady a uskutočniť ich doma.

4. tržnica duchovných možností
V stánkoch sa môžu kreatívne predstaviť združenia, skupiny, organizácie a spoločnosti z cirkvi a diskutovať o svojej práci s hosťami.

5. veľtrh na námestí
Miesto pre cirkevné diela a spolky, poskytovateľov služieb v oblasti cirkví a cirkevné strediská, sponzori 33. nemeckých evanjelických cirkevných dní, ako aj médiá z cirkevného prostredia.

6. dychové a spevácke zbory Bez uchádzania a výberového konania, čiže každý zbor bude účinkovať, a to prevažne na atraktívnych miestach, námestiach, uliciach v Drážďanoch, ako aj v diakonických zariadeniach (nemocniciach, domoch dôchodcov). Je možnosť podľa potreby aj sprevádzať podujatia (pódiové diskusie, prednášky, služby Božie).

Prihlášky s presným opisom príspevku ponúkaného do programu stretnutia v Drážďanoch pošlite emailom na adresu riaditel@ecav.sk alebo na poštovú adresu GBÚ do 10. septembra 2010.

Nezabudnite pri bode 1 poslať technický dotazník a demonahrávku.

Vložené 23. 2. 2010