Pozvanie pre študujúcich v Bratislave

Milí bratia a milé sestry!
Rok čo rok prichádzajú študovať do Bratislavy mladí ľudia z celej našej vlasti. Sme presvedčení, že je naším spoločným záujmom, aby v bratislavskom evanjelickom a. v. cirkevnom zbore našli spoločenstvo, ktoré im poskytne dobré duchovné zázemie. Preto Vám dávame do pozornosti nižšie uvedené informácie.
V Mlynskej doline – Átriové domy, blok G – funguje Univerzitné pastoračné centrum (UPC) Mosty, ktoré ponúka mladým rozličné aktivity a stretnutia.

Možnosti duchovného života a stretávanie sa v spoločenstve mladých evanjelikov sú tiež na Legionárskej ulici 6, kde sa v stredu o 18.30 hod. v zborovej sieni konajú stretnutia mládeže – počas semestra i v období prázdnin.

Skupinka mladých sa cez semester schádza aj kaplnke ubytovne zriadenej v Evanjelickom dome starostlivosti (bývalej ev. nemocnici) na Partizánskej ulici 2.

Bližšie informácie o aktuálnych bohoslužobných podujatiach v kostoloch bratislavského ev. cirkevného zboru aj o ponuke aktivít, ktoré sa na pôde tohto zboru konajú špeciálne pre mladých ľudí, si môžete pozrieť v týždenne aktualizovanom zborovom bulletine na našich zborových stránkach www.ecavba.sk i na webových stránkach UPC Mosty www.klub31.sk a mládeže www.legie.sk. Nájdete tam informácie o konkrétnych podujatiach aj o termínoch ich konania. Mládežnícke spoločenstvá v bratislavskom cirkevnom zbore ponúkajú záujemcom aj možnosť posielať informácie prostredníctvom e-mailu.

Tešíme sa na stretnutia a spoluprácu s Vami, ktorí začínate študovať alebo už študujete v Bratislave. V bratislavskom ev. a. v. cirkevnom zbore ste srdečne vítaní.

S bratským pozdravom

Martin Šefranko, poverený predsedajúci zborový farár, tel. 0902 673 515, sefrankom@gmail.com

Peter Mozola, zborový kaplán – vedúci UPC Mosty, tel. 0948 020 026, mozolap@gmail.com

Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku Bratislava; Konventná 11, 811 03 Bratislava; 02/54 41 30 31; www.ecavba.sk