Ponuka Biskupského úradu VD

Biskupský úrad Východného dištriktu v Prešove;
tajomnik@vychodnydistrikt.sk;
0918 828 312
Adventný kalendár 2012 Už onedlho nám na dvere zaklope advent a po roku sa opäť začneme pripravovať na príchod Vianoc. Najmä rodičia premýšľajú nad tým, ako stráviť štyri adventné týždne s deťmi tak, aby im na ne zostali nezabudnuteľné spomienky. Ako deťom odovzdať množstvo krásnych tradícií a zvykov, ktoré sú spojené s vianočnými sviatkami a pritom nezabudnúť na podstatu adventu? Ako zabrániť tomu, aby sa zo sviatku narodenia Božieho Syna nestal iba predĺžený víkend, počas ktorého si môžu oddýchnuť alebo niekam vycestovať? Povinnosťou kresťanských rodičov a starých rodičov je aspoň sa pokúsiť odovzdať svojim deťom či vnúčatám to, čo je v advente a na Vianociach najdôležitejšie. Vysvetliť im, prečo ich slávime práve takýmto spôsobom. Otázkou je, ako na to!

Aj tohto roku Biskupský úrad Východného dištriktu v spolupráci s poľským evanjelickým vydavateľstvom Augustana vydáva pomôcku pre spoločne strávený adventný čas rodičov s deťmi – Adventný kalendár 2012. Kniha obsahuje rôzne príbehy, hlavolamy, krížovky, komixy, vystrihovačky a pod., pomocou ktorých rodičia deťom ľahko podrobne priblížia udalosti spojené s narodením Ježiša. V Kalendári nájdu opísané aj niektoré vianočné tradície. Publikácia je určená deťom a rodičom, aby pri spoločne strávených aktivitách duchovne prežili pravý zmysel adventného a vianočného času. Ak sa spoločne podujmú robiť každodenné aktivity podľa jednotlivých adventných dní, máme nádej, že deti ľahšie pochopia dôležitosť adventu a prípravy na príchod Ježiša a taktiež rodičia budú nachádzať nový duchovný obsah týchto krásnych sviatkov. Cena: 2,50 €

Evanjelický diár 2012
Biskupský úrad pripravuje pre nastávajúci kalendárny rok Evanjelický diár 2012. Diár svojim užívateľom ponúka kompaktný rozmer, príjemný vzhľad, prehľadné členenie týždňov a mesiacov. V diári nájdete denné biblické texty a sviatočné perikopy na nedele a sviatky, historický kalendár evanjelických a svetových osobností a udalostí ako aj adresár Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku. Evanjelický diár 2012 odporúčame presbyterom, učiteľom, farárom a ľuďom s intenzívnou organizáciou pracovného času.

Cena diára je 5,- € (vrátane nákladov na doručenie) a môžete si ho objednať prostredníctvom elektronického formulára na stránke www.vychodnydistrikt.sk alebo na adrese tajomnik@vychodnydistrikt.sk, tel. 0918 828 312.

Pre cirkevné zbory ponúkame na stránke www.vychodnydistrikt.sk formulár pre hromadnú objednávku na stiahnutie. Ponúknite členom vášho cirkevného zboru možnosť objednať si na Vašej fare evanjelický diár.

Vložené 14. 10. 2011