Oznam o ofere na Svetový luteránsky zväz

Bratia a sestry,
Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku na svojom zasadnutí 2. 12. 2011 prijalo uznesenie o celocirkevných oferách na rok 2012. Nedeľa 28. 10. 2012 bola určená pre povinnú oferu na Svetový luteránsky zväz.
„Toto však hovorím: Kto skúpo rozsieva, skúpo bude aj žať; kto však hojne rozsieva, hojne bude aj žať. Každý (nech dá), ako si umienil v srdci, nie z neochoty alebo z prinútenia; lebo ochotného darcu miluje Boh.“ 2K 6, 7

Svetový luteránsky zväz (SLZ) je spoločenstvom národných a regionálnych luteránskych cirkví so sídlom v ekumenickom centre v Ženeve vo Švajčiarsku. SLZ bol založený vo švédskom meste Lund v roku 1947 s cieľom koordinovať činnosť početných luteránskych cirkví vo svete.

SLZ má v súčasnosti 145 členských cirkví pôsobiacich v 79 krajinách, čo predstavuje 70,3 miliónov luteránov z celkového počtu 73,9 miliónov. SLZ koná v mene svojich členských cirkví v oblastiach spoločného záujmu, napr. v oblasti ekumenických vzťahov, teológie, humanitárnej pomoci, ľudských práv, komunikácie, ako aj misie a rozvojových aktivít.

Bratia a sestry, túto oferu Vám s prosbou o štedrosť dávame do Vašej láskavej pozornosti.

Hospodine, ďakujeme Ti, že skrze Ducha Svätého si nás povolávaš a my smieme vytvárať spoločenstvá, uprostred ktorých stojíš Ty so svojím svätým slovom. Ďakujeme Ti aj za spoločenstvo na globálnej úrovni, akým je Svetový luteránsky zväz. Zároveň Ťa prosíme, aby si aj v tomto spoločenstve vzbudzoval štedrých a ochotných darcov, ktorý budú podľa Tvojho vzoru pomáhať ostatným. Amen.

V zmysle uznesenia Generálneho presbyterstva číslo GP 15/1-2012 ofera má byť vyhlásená v oznamoch na hlavných službách Božích.

Vložené 22. 10. 2012