Ako si zriadiť webovú stránku CZ?

Vážení bratia farári a sestry farárky, ako už bolo dávnejšie oznámené, na základe Vašej požiadavky Vám môžeme zriadiť bezplatný priestor pre webovú stránku Vášho cirkevného zboru formou podstránky na hlavnej stránke ECAV na Slovensku www.ecav.sk.

webmaster@ecav.sk | 5.4.2017

Pozvanie na evanjelizačné večery 2017

V Kultúrnom dome v Ružomberku sa od 26. do 30. apríla 2017 budú aj v tomto roku konať evanjelizačné večery pro Christ. Viac informácií.

Peter Mihoč, tajomník biskupa VD | 3.4.2017

Zomrel brat farár Mgr. Pavel Plachtinský

So zármutkom, ale v nádeji zloženej v našom drahom Spasiteľovi Pánovi Ježišovi Kristovi oznamujeme kresťanskej verejnosti, že 1. 4. 2017 nás opustil brat Pavel Plachtinský, ev. a. v. farár v. v. So zosnulým bratom sa rozlúčime v stredu 5. 4. 2017 o 14.00 hod. v Ev. chráme Božom v Liptovskom Mikuláši.

Katarína Hudáková, seniorka Liptovsko-oravského seniorátu | 1.4.2017

Celonárodná a celocirkevná spomienka na J. M. Hurbana 19. 3.

Bratia a sestry, pozývame Vás na celonárodnú a celocirkevnú spomienku na Jozefa Miloslava Hurbana pri príležitosti 200. výročia jeho narodenia, ktorá sa bude konať 19. marca 2017 v Beckove pod záštitou predsedu NR SR a predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Priamy prenos bude vysielať RTVS na Dvojke od 9.00 hod.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 16.3.2017

Zomrel brat farár Mgr. Ladislav Sokol

So zármutkom, ale v nádeji vzkriesenia a večného života oznamujeme evanjelickej verejnosti, že Pán života a smrti 28. februára 2017 povolal do večnosti brata farára v. v. Mgr. Ladislava Sokola vo veku 95 rokov. Rozlúčka so zosnulým bratom bude v sobotu 4. marca 2017 o 13.00 hod. v Ev. a. v. chráme Božom v Liptovskej Sielnici.

Katarína Hudáková, seniorka Liptovsko-oravského seniorátu | 2.3.2017

LETNÉ AKTIVITY − SOMMERAKTIV 2017

Ústredie Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku opäť pripravuje Letné aktivity formou vzdelávacích a interkultúrnych výmenných pobytov za účelom zdokonalenia jazykových znalostí, spoznania kultúry a sociálnej starostlivosti v Nemecku.

Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku | 27.2.2017

Materiály k pôstu a Veľkej noci 2017

Pripravili sme pre Vás materiály k pôstu a Veľkej noci 2017, ktoré sme posielali hromadnou poštou do cirkevných zborov ECAV na...

Štefan Kiss, tajomník pre vzdelávanie a misiu, misia(at)ecav.sk | 24.2.2017

Magnetky a plaketky k 500. výročiu reformácie

Bratia a sestry, ponúkame Vám možnosť zakúpiť si magnetky k 500. výročiu reformácie alebo dať si zhotoviť vlastné magnetky k podujatiam v seniorátoch či cirkevných zboroch pri príležitosti 500. výročia reformácie.

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 23.2.2017

Zomrel brat farár ThMgr. Ján Lacko

Bratia a sestry, so zármutkom v srdci Vám oznamujeme, že v nedeľu 19. 2. 2017 v noci si Pán života a smrti povolal k sebe brata farára ThMgr. Jána Lacka vo veku 88 rokov. Pohrebná rozlúčka sa bude konať vo štvrtok 23. 2. 2017 o 14.00 hod. v Ev. a. v. chráme Božom Sv. Trojice v Bratislave-Petržalke (Strečnianska 15).

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 20.2.2017

Oznámenie o výsledku volieb na funkciu dozorcu Západného dištriktu ECAV na Slovensku

Dištriktuálne predsedníctvo ZD ECAV na Slovensku  | 14.2.2017