Z duchovných programov SRo

Viera v živote: 16. 10. 2010 o 21.00 – Rádio Regina
Cesty: 17. 10. 2010 o 21.05 – Rádio Slovensko; repríza 21. 10. o 21.00 Rádio Regina
Viera v živote: 16. 10. 2010 o 21.00 – 22.00 Rádio Regina
„Kresťanská misia dnes.“ Víkendový magazín Pavla Gabriša ponúka rôzne pohľady na kresťanskú misiu v 21. storočí. Anna Adamovičová-Olexová sa zamyslí nad úctou k starším ľuďom z aspektu nie iba evanjelickej farárky, ale aj prirodzenej etiky.
V rubrike Na návšteve sa redaktor rozpráva so superintendentom, farárom Slovenského evanjelického a. v. cirkevného zboru v Prahe Dr. Dušanom Tillingerom.
Obsahom rozhovoru realizovaného v rumunskom Nadlaku budú aktivity slovenských evanjelikov v Čechách.
Michal Hudák je slovenský výtvarník žijúci vo Švédsku. Na vernisáži jeho obrazov na bachovskú tému v Bratislave sa s ním o jeho tvorbe pozhováral autor relácie.
Hudobná kapitolka bude netradične patriť folklóru. Poslucháči si vypočujú niektoré piesne mladých Slovákov – evanjelikov, ktoré zneli na prehliadke sólistov slovenskej ľudovej piesne 24. - 26. 9. 2010 v Nadlaku pod názvom „Cez Nadlak je...“

Cesty: 17. 10. 2010 o 21.05 – 22.00 Rádio Slovensko; repríza 21. 10. o 21. hod. Rádio Regina „Slovenskí evanjelici v zahraničí“ alebo: Príbeh o Nadlaku na pokraji jesene 2010. Takto nazval Pavel Gabriš reportážnu montáž, ktorú realizoval na stretnutí slovenských evanjelikov koncom septembra tohto roku v Nadlaku.
O svojom živote budú hovoriť rumunskí evanjelickí farári D. Vanko a Ľ. Bobčok, o postavení Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku voči zahraničným evanjelikom hovorí gen. biskup M. Klátik, prácu chorvátskych slovenských evanjelikov priblíži farár D. Sajak. Kantor nadlackého evanjelického cirkevného zboru O. Porubský hovorí o svojej službe v zbore.
Reláciu obohatí duchovno-kultúrne vystúpenie azda všetkých generácií evanjelikov v Nadlaku v monumentálnom chráme Božom.

Druhú časť reportážnej montáže z Nadlaku si poslucháči budú môcť vypočuť v Cestách 31. 10. 2010.

31. 10. 2010 o 9.30 hod. Rádio Slovensko + Reginy odvysielajú aj evanjelické služby Božie na Pamiatku reformácie z CZ ECAV Trenčín