Vyšli EPST č. 29 a Cirkevné listy č. 7 - 8

Najnovšie číslo Evanjelického posla spod Tatier prináša aktuálnu tému, ktorá je venovaná odkazu a poslaniu vierozvestcov Cyrila a Metoda, ktorí prišli na naše územie preto, aby zvestovali pravdu. O ich pôsobení sa dočítate v téme na s. 6 – 7.
Dvojstrana Do srdca a mysle prináša povzbudenie v Okienku pre chorých prostredníctvom Modlitby žalmov ale aj zamyslenie o tom, čo znamená zisk v nebi. V spravodajskom monitoringu sa dočítate o cyrilo-metodských slávnostiach na Branči a v Brezovej pod Bradlom, ako aj o ekumenickom seminári v Štrasburgu, na ktorom sa zúčastnili i predstavitelia našej teologickej fakulty. Historická strana pripomína 20. výročie cirkevnej ústavy a na 9. strane sa v rozhovore s manželmi Gurkovcami dočítate o fungovaní Domova na polceste vo Veľkom Slavkove. Číslo uzatvára pohľad na sviatok Cyrila a Metoda, ako ho evanjelici slávili na hrade Branč a v cirkevnom zbore v Brezovej pod Bradlom.

Cirkevné listy č. 7 – 8/2013

Cirkev a jej stavby – to je téma, ktorú si všíma letné dvojčíslo Cirkevných listov. Biblické zamyslenie je venované biblickej správe o stvorení človeka. V rozhovore s Ľubom Závodným si všímame prácu architekta pri stvárňovaní sakrálnych stavieb. V štúdii prinášame niekoľko alarmujúcich pohľadov na opustené kostoly na Slovensku. Dve štúdie sú venované 40. výročiu konvergenčného ekumenického dokumentu Leuenbergská konkordia. Vraciame sa aj k 1150. výročiu príchodu vierozvestcov Cyrila a Metoda a všímame si tiež postavu významného slovenského fotografa Martina Martinčeka. Posledná štúdia tohto čísla je venovaná supervízii ako možnosti zlepšenia pracovných vzťahov aj v cirkvi. V rubrike dianie prinášame informáciu o ocenení prof. Igora Kišša a záverečná reflexia sa venuje nedostatku iniciatívy v cirkvi. Letné dvojčíslo venuje priestor aj súčasnej básnickej tvorbe a v pravidelnej rubrike Z ARCHÍVU nájdu čitatelia pohľad na cirkevné stavby od L. Jurkoviča z roku 1929.