Vernisáž výstavy Coloriskeri luma 21. 6.

Pozývame vás na vyhodnotenie čitateľsko-výtvarnej súťaže Farebný svet – Coloriskeri luma 2012 sa uskutoční 21. júna 2012 o 11.00 hod. v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre, Fatranská ul. 3. Výstava bude otvorená do 29. júla 2012.
Čitateľsko-výtvarnú súťaž Farebný svet – Coloriskeri luma vyhlásilo Občianske združenie Romano kher – Rómsky dom v spolupráci s Občianskym združením Pro Futuro 1. februára 2012. Je to dvojstupňová výtvarná súťaž žiakov a žiačok základných škôl, základných umeleckých škôl a detských domovov, ktorá spája rómske deti a deti z väčšinovej spoločnosti.

Poslaním súťaže motivovať deti, aby spoznávali kultúru rómskej národnostnej menšiny prostredníctvom čítania rómskej literatúry alebo literatúry z rómskeho prostredia a aby výtvarne stvárnili prečítané dielo.

Súťaž je orientovaná aj na spoluprácu s verejnými knižnicami na popularizáciu čítania beletrie pre deti so zreteľom na vyhľadávanie a spoznávanie rómskej kultúry.

K vecným darom pre súťažiacich prispela aj Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku.