Prečítajte si v EPST č. 21

Na duchovných stranách sa dočítate o význame dôslednosti pre život kresťana. Prečítať si môžete i Pastierskym list k svätodušným sviatkom.

Na spravodajskej dvojstrane štartuje rubrika, ktorá bude pravidelne informovať o prípravách na III. evanjelických cirkevných dňoch v Lučenci.

V druhej časti seriálu Dve smutné výročia sa dozviete o násilnej reorganizácii evanjelickej cirkvi v roku 1952. Ľuba Hajková, dramaturgička a dcéra evanjelického farára Júliusa Madarása, v rozhovore prezrádza i to, aké vlastnosti zdedila po svojom otcovi a ako sa zmenil jej život po novembri 1989.

Predstavíme vám cirkevný zbor v Častkove, odkiaľ budú vysielané rozhlasové služby Božie v nedeľu 27. Mája o 9.04 hod. Témou Evanjelického posla spod Tatier pred blížiacimi sa svätodušnými sviatkami je Svätá Trojica ako jadro kresťanstva. Trojica, ktorej tajomstvo síce nedokážeme pochopiť ľudským rozumom, no viera v ňu znamená pre nás vystreté ruky k ukrižovanému Synovi, milujúcemu Otcovi a pokornú odovzdanosť Duchu Svätému.