Prečítajte si v EPST č. 11

Prečítajte si v EPST  č. 11

Témou najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier je teologické vzdelávanie. Pozrieme sa na to, aké sú ciele štúdia na bohosloveckej fakulte, aké je jej poslanie a v ankete mladí teológovia odpovedajú i na to, ako svoje vzdelanie využívajú v praxi.
Na duchovných stranách Do srdca a mysle pokračuje cyklus Čo veríme - tentoraz sa dozviete o Božom mene. Okrem toho tu nájdete ďalšie povzbudenie v Okienku pre chorých či zamyslenie o tom, ako Boh odpúšťa.
Spravodajská dvojstrana prináša informácie o diskusii, ktorá sa zaoberá možnými zmenami vo financovaní cirkví, ale aj o tom, aké stanovisko prijala Českobratská cirkev evanjelická k politickému angažovaniu farárov.
V historickom seriáli k 65. výročiu komunistického prevratu sa tentoraz Svetozár Gavora zaoberá Februárom 1948 v súvislosti s našou morálkou.
Číslo uzatvára reportáž z Domu Dobrého Pastiera v Sučanoch.