Prečítajte si v EPST č. 4 − 2017

Prečítajte si v  EPST  č. 4 − 2017

Diskusia o zmene štruktúry cirkvi je už niekoľko rokov v plnom prúde. Čo si o nej myslia tí, ktorých sa najviac týka – členovia cirkevných zborov, duchovní...? Dozviete sa v najnovšom čísle Evanjelického posla spod Tatier, kde vám prinášame názory na reštrukturalizáciu ECAV.
Pred blížiacim sa jubileom reformácie vám prinášame ďalšiu z kázní Martina Luthera. Tentoraz je venovaná ekonomike a jej spojeniu s etikou, z pohľadu reformátora.

V spravodajskom servise zavítame na Sicíliu, kde sa konala ekumenická bohoslužba k 500 rokom reformácie. Pozrieme sa aj do Lučenca, kde pokračovala séria stretnutí Oslobodení Božou milosťou. Prečítate si nielen o programe tohto dňa, ale aj o tom, do akého seniorátu ďalej putuje štandarda s biblickými citátmi.

Nazrieme i do diela sestier Royových a pripomenieme si ich prácu v cirkvi, misii i na poli literatúry. Pri 160. výročí narodenia zhodnotíme život a dielo biskupa Jura Janošku a prostredníctvom recenzie upriamime pozornosť aj na dielo Večne spievajú lesy, ktoré si v januárovom vydaní všimla Knižná revue. Napokon pozveme do Bardejova, kde sa čoskoro zastaví reformačný kamión, putujúci po celej Európe.