Prečítajte si v EPST č. 12

Prečítajte si  v EPST č. 12

Diskusia o financovaní cirkví je na Slovensku stále aktuálnou otázkou. O tom, ako sa financovanie vyvíjalo v minulosti a aké sú perspektívy do budúcnosti hovorí i téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Dvojstrana Do srdca a mysle prináša zamyslenie nad konaním dobra, príbeh o známej historickej postave s názvom Hriešnik, ale aj pokračovanie cyklu Čo veríme – tentoraz na tému viery v Trojjediného Boha.

Spravodajská dvojstrana prináša informácie z prípravného zasadnutia pred 10. valným zhromaždením Svetovej rady cirkví, aktualitu o Misii na Níle či správu z rokovania generálneho biskupa s predstaviteľmi Združenia miest a obcí Slovenska. V tomto čísle Posla sa môžete dozvedieť aj o živote horlivého zástancu spisovnej slovenčiny Ondreja Brózika a prinášame i rozhovor s predsedníctvom nitrianskeho cirkevného zboru o projekte, ktorý plánujú zrealizovať v diakonickej oblasti. Predstavíme vám aj presídlenecký cirkevný zbor v Nesvadoch.