Prečítajte si v EPST č. 39

Prečítajte si  v  EPST  č. 39

Staroba je životnou etapou, v ktorej dozrieva ľudské telo i ľudská duša. V očiach mnohých z nás sa spája i s chorobami, utrpením, prípravou na záver časného života. O tom, aké nové úlohy v tejto fáze života na človeka čakajú, hovorí téma najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Duchovné strany ponúkajú zamyslenie nad ďalším biblickým blahoslavenstvom a nájdete tu i článok o Božej odmene pre verných.
Na spravodajskej dvojstrane si môžete prečítať o témach tohtoročnej teologickej konferencie, ako aj o spomienke na obete holokaustu. Dozviete sa, kto sa stal víťazom futbalového turnaja o pohár biskupa Západného dištriktu.
V článku Imricha Lukáča na 8. strane nájdete pohľad na aktuálne problémy v cirkvi, ako je reštrukturalizácia, vzdelávanie či práca generálneho hospodárskeho výboru.
Historická strana je spomienkou na Veľkú ozdobu Uhorska – Mateja Bela a číslo uzatvára reportáž o živote cirkevného zboru v Bratislave-Petržalke.