Prečítajte si v EPST č. 21

Prečítajte si  v  EPST  č. 21

Práca s Rómami patrí medzi jedno z misijných zameraní našej cirkvi. O tom, aké aktivity pre nich pripravujú na Gemeri a aké ovocie táto činnosť prináša, sa dočítate v téme najnovšieho čísla Evanjelického posla spod Tatier.
Dvojstrana Do srdca a mysle prináša zaujímavý príbeh o nenávisti voči cudzincom, ako aj pokračovanie seriálu Čo veríme s podtitulom Cirkev je všeobecná.
Na spravodajskej dvojstrane sa dozviete o rokovaní konventu Západného dištriktu, ako aj o zbierke, ktorú naša cirkev spoločne s Evanjelickou diakoniou vyhlásila pre záplavami zasiahnuté Srbsko. Pozrieme sa aj na zasadnutie Valného zhromaždenia vydavateľstva Tranoscius, ktoré rozhodlo o zvýšení nominálnej hodnoty akcií.

Prostredníctvom historickej strany tentoraz zavítame do Čataja, ktorý bol dejiskom významnej vizitácie a v rozhovore s Annou Drobnou sa pýtame na dôvody jej odstúpenia z postu seniorálnej dozorkyne.

Dočítate sa aj o rokovaní Valného zhromaždenia ZED. V čísle nechýba ani článok o ekologických aktivitách, ktoré bude zastrešovať nová Komisia na ochranu Božieho stvorenstva ECAV na Slovensku.