Prečítajte si reformačné dvojčíslo EPST

Tento štvrtok si pripomíname Pamiatku reformácie - pri tejto príležitosti vychádza i dvojčíslo Evanjelického posla spod Tatier plné pútavého (nielen) reformačného čítania. V úvodnej homílii sa čitateľom prihovára generálny biskup Miloš Klátik, ktorý zdôrazňuje, že sme spasení milosťou skrze vieru.
V skutočnom príbehu si môžete prečítať o tom, aké dôsledky má zrada viery a na dvojstrane Do srdca a mysle prinášame množstvo zaujímavých zamyslení . Nechýba ani výklad Písma svätého s ďalším „Beda“.

V reformačnom dvojčísle vám predstavujeme rodinu Mojžišovcov, v ktorej sa viera v Boha spája s umením. V príspevku Radoslava Hanusa sa zamýšľame nad nemeckou reformáciou a udalosťami okolo známeho vystúpenia Martina Luthera vo Wittenbergu. V anketách sa môžete dozvedieť, ako sa jednotlivé cirkevnoorganizačné jednotky pripravujú na jubileum 500 rokov reformácie, a tiež – či sa naša cirkev v súčasnosti potrebuje reformovať.

Téma čísla je zameraná na Pamiatku zosnulých a s ňou spojené „cintorínové pastorále“. V reportáži sa pozrieme, čo ukrýva historická knižnica v starom evanjelickom lýceu a na spravodajstve sa dozviete, aké témy rezonovali na stretnutí delegácie Svetového luteránskeho zväzu s pápežom Františkom.

Pri blížiacom sa výročí narodenia si pripomenieme aj osobnosť Milana Rúfusa a na záverečnej strane sa zameriame na ekologické témy, ktoré majú mať svoje miesto v živote kresťana.