Pozvánka do Kokavy nad Rimavicou

CZ ECAV Kokava nad Rimavicou vás srdečne pozýva na spomienkové podujatia, ktoré pripravili na 3. a 7. augusta 2011 v cintoríne a v Ev. a. v. kostole v Kokave nad Rimavicou.
3. augusta 2011 o 14.30 hod. sa bude konať pietna spomienka v kokavskom cintoríne pri príležitosti 100. výročia zhorenia Kokavy nad Rimavicou 3. 8. 911 a úmrtia Márie Bancíkovej, manželky vtedajšieho farára Samuela Bancíka.

7. augusta 2011 o 9.30 hod. sa v evanjelickom kostole uskutočnia služby Božie pri príležitosti 100. výročia zhorenia kostola, fary a cirkevných škôl. Kázať bude biskup Západného dištriktu ECAV na Slovensku Milan Krivda. V rámci služieb Božích bude uvedený nový erb cirkevného zboru Kokava nad Rimavicou.

Po službách Božích sa bude konať koncert, venovaný 100. výročiu zhorenia Kokavy nad Rimavicou. Po koncerte sa uskutoční uvedenie do života publikácie s názvom Veľký požiar od Pavla Haluku.

Foto: Kokava po požiari