Konferencia Cesta k slobode

Pri príležitosti 20. výročia pádu totalitného režimu sa 20. novembra 2009 v Ružomberku uskutoční konferencia ECAV na Slovensku.

„Takto vraví Hospodin: v príhodnom čase som ťa vyslyšal, v deň spásy som ti pomohol;“ (Iz 49, 8a)

P O Z V Á N K A

Milí bratia a sestry!

Srdečne Vás pozývame na konferenciu, ktorú pripravuje ECAV na Slovensku a ZED v spolupráci s VD, LOS a CZ Ružomberok. Konferencia sa uskutoční 20. novembra 2009 v Ružomberku.
Program konferencie
9.30 hod. - služby Božie v Ev. a. v. chráme v Ružomberku.
Slávnostný kazateľ Miloš Rejchrt, evanjelický farár, disident a hovorca Charty 77.

11.00 hod.- hotel Kultúra - prednášky
Pavel Hlaváč - Cesta cirkvi v rokoch 1945 - 1989
Štefan Jakoby - Verejnosť proti násiliu v ECAV na Slovensku
Radoslav Ragač - Prvé slobodné kroky. ECAV a November ´89

Popoludní sa bude konať panelová diskusia. Diskutovať budú prednášatelia, bratia biskupi a predseda ZED.
Moderovať bude brat farár Daniel Midriak.

Konferencia je určená pre všetkých, ktorí majú záujem o pripomenutie si tejto významnej udalosti aj v živote našej cirkvi.

Všetci účastníci sú srdečne vítaní. Na konferenciu nie je potrebné sa prihlásiť.
Prihláška na obed.

Uložené 29.9.2009