Evanjelický východ 1 - 2011

Na prahu nového roka Evanjelický východ čitateľom ponúka návod na to, ako viesť úspešný život. Povzbudením do ťažkých situácií je príbeh Dušana Valka – muža, ktorý prišiel o nohy pri zrážke s vlakom. Napriek postihnutiu je presvedčený, že žiť je úžasné.
Reportáž nás zavedie do Južnej Afriky, kde sa konala Svetová konferencia o misii. V novoročnej ankete osobnosti odpovedajú na otázku, v čom by mohol byť rok 2011 lepší než ten, ktorý je úspešne za nami. Komentujeme snahu zaviesť povinné civilné sobáše v ČR – čím by snúbenci stratili možnosť voliť medzi sobášom cirkevným a úradným. Začiatkom nového roka riešime otázku, ako si usporiadať čas tak, aby sme ho využili efektívne. Pôsobivý je príbeh horského záchranára a zároveň kurátora v Hybiach – J. Žišku, ktorého v horách zasypala lavína. Rodina Iľkovcov radí, ako sa treba zachovať, keď rodina stratí náhle príjem a ocitne sa vo finančnej neistote. Opäť nechýba recenzia knihy a filmu. Čitateľov zoznamujeme s fotografom a zároveň presbyterom D. Majerníkom. V dialógu sa vraciame k problému, ktorý v minulom roku zasiahol do života martinského cirkevného zboru – 10 veriacich sa dalo pokrstiť druhýkrát. Navštívili sme Spišskú Belú, kde sa miestni tešia okrem iného aj z pamätnej izby a útulnej čajovne.