Avízo – júnový eVýchod

On vo mne, ja v Ňom – júnové číslo eVýchodu sa nesie v znamení svätodušných sviatkov. Rozprávali sme sa s Helenou Pašiakovou, riaditeľkou Evanjelického gymnázia v Tisovci – okrem iného aj o tom, že škola má mať misijný charakter.
V reportáži sme absolvovali spolu s cirkevným zborom v Bardejove krátky poznávací exkurz do Wittenbergu. V Dialógu sa pýtame, či sa skutočne umelo navyšujú počty kňazov, čo by malo spôsobiť nárast výdavkov zo štátneho rozpočtu. O tom, že si žijeme ešte vždy „v luxuse“, nás presvedčí úryvok z denníka Zuzky Kovalčíkovej, misionárky v Zambii. Postoj sme zaujali k myšlienke založenia Múzea zločinov komunizmu. Pozývame na Misijné dni, ktoré sa uskutočnia 15. – 17. júla v L. Mikuláši. Kto sa Boha nepustí, toho On neopustí – o pravdivosti tohto výroku sa presvedčila Mária Kysacká, keď ju náhle do večnosti predišiel syn, manžel a následnej jej diagnostikovali onkologické ochorenie. Publikujeme víťaznú esej literárnej súťaže, ktorú vyhlásilo Kolégium Antona Neuwirtha na tému: Boh pravdepodobne neexistuje. Tak sa prestaň trápiť a teš sa zo života. Nasleduje druhá časť série 6x „nie“ – tentokrát pre ženy. Predstavujeme výnimočný projekt martinského cirkevného zboru, ktorý na plný úväzok zamestnal koordinátorku pre prácu s deťmi. Pozornosť čitateľov si určite zaslúži aj študentský spevácky zbor Chorus Comenianus, ktorý v tomto roku oslávil 15 rokov existencie.