Predstavitelia cirkví vyjadrili Francúzom podporu po teroristických útokoch

Predstavitelia najväčších cirkví na Slovensku 12. januára 2015 reagovali na minulotýždňový teroristický útok proti redakcii francúzskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo a košer obchodu v Paríži spoločným vyhlásením.
„Cieľom parížskych vrahov bolo zasiatie nenávisti a nedôvery medzi obyvateľov Európy,“ uvádza sa vo vyhlásení. „Vyjadrujeme podporu všetkým po mieri túžiacim ľuďom, bez rozdielu kultúr a náboženstiev,“ zdôraznili predstavitelia cirkví.

Zároveň vyjadrili hlbokú sústrasť a podporu francúzskemu ľudu a nádej, že po dňoch teroru v krajine zavládne pokoj a bezpečie: „Vyzývame všetkých ľudí na vzájomný rešpekt a toleranciu rôznych náboženstiev a kultúr a na rešpektovanie našich spoločných základných morálnych a etických hodnôt, k posvätnosti života a dôstojnosti každého ľudského jedinca.“

Dokument podpísali predseda Ekumenickej rady cirkví v SR biskup Miloš Klátik, predseda Konferencie biskupov Slovenska arcibiskup Stanislav Zvolenský a predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Igor Rintel.

Zdroj: TASR