Breivik nemá nič spoločné s kresťanstvom

Brat generálny biskup Miloš Klátik odpovedal za ECAV na Slovensku na otázky denníka SME z 29. 7. 2011 ohľadom označenia nórskeho teroristu ako kresťanského fundamentalistu.
1. Ako slovenská evanjelická cirkev vnímala, keď Breivika polícia označila za kresťanského fundamentalistu? Kto je podľa nich Breivik?
2. Breivik bol pokrstený v nórskej evanjelickej cirkvi, ako sa k tomuto faktu stavia slovenská evanjelická cirkev?
Odpovede:
1. To, čo Breivik urobil, nemá nič spoločné s kresťanstvom. Nesúhlasíme ani s tým, aby bol označovaný ako kresťanský fundamentalista.
2. Breivik bol síce pokrstený, ale z jeho vyjadrení, ktoré sú dostupné na internete, vyplýva, že kresťanstvo skôr odmieta, nežil ani nepovažoval za potrebné žiť ako kresťan.