< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>

Mládežnícky program na III. ECD

V rámci 3. evanjelických cirkevných dní bol pripravený i pomerne bohatý program pre mládež, ktorý pozostával z adrenalínových športov, večerných koncertov a mládežníckych služieb Božích. Odohrával sa v letnom amfiteátri v mestskom parku.

Laco Ontko, koordinátor, SEM | 12.7.2012

500 rokov reformácie na Slovensku a Evanjelické osobnosti Novohradu na III. ECD

Spoločná vernisáž obidvoch výstav sa konala v rámci III. ECD 29. 6. 2012 v Novohradskom múzeu a galérii v Lučenci. Podujatie moderovala riaditeľka Iveta Kaczárová. Návštevníkom sa prihovorili predseda Synody ECAV Imrich Lukáč a autori výstav. Na klavíri hrala Paulínka Kolesárová z CZ Bratislava-Petržalka.

Zora Bakošová, archiv@ecav.sk | 11.7.2012

Turčianski ochotníci reprezentovali na III. evanjelických cirkevných dňoch

Tridsaťjedenčlenná ochotnícka skupina, zložená z členov evanjelických a. v. cirkevných zborov z Príboviec, Martina a Blatnice a podporená detským spevokolom Nezábudky z Necpál, reprezentovala Turčiansky seniorát v rámci III. evanjelických cirkevných dní v Lučenci so scénickým pásmom.

Ľubomír Žila, Príbovce  | 9.7.2012

Hlavné služby Božie na III. evanjelických cirkevných dňoch v Lučenci

Na Námestí republiky sa v sobotu 30. júna na hlavných službách Božích napriek veľkej horúčave zišlo okolo tritisíc veriacich z celého Slovenska i zo zahraničia. Na televíznych obrazovkách služby Božie sledovali ďalšie tisícky ľudí (podľa informácie z RTVS bola sledovanosť vyššia ako priemerne).

Edita Škodová tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ, media@ecav.sk | 9.7.2012

Malé javiskové formy na III. ECD

Jedným z programových blokov III. evanjelických cirkevných dní počas sobotného popoludnia 30. júna bol blok malých javiskových foriem pod názvom "Sila slova" v Divadle Boženy Slančíkovej Timravy v Lučenci, kde sa predstavili viaceré súbory a skupiny.

Edita Škodová, koordinátorka, media@ecav.sk | 7.7.2012

Scénické oratório Cyril a Metod na III. ECD

Nevšedným zážitkom pre všetkých, ktorí prekonali únavu z horúceho dňa plného rôznorodých podujatí v rámci III. evanjelických cirkevných dní, bolo scénické oratórium zo slovanských dejín Cyril a Metod.

Edita Škodová, koordinátorka, media@ecav.sk | 5.7.2012

Deti na III. evanjelických cirkevných dňoch

Organizátori pri príprave III. evanjelických cirkevných dní pamätali aj na deti a pripravili pre ne program, pri ktorom sa mohli zabaviť aj niečo dozvedieť.

Štefan Kiss, koordinátor, misia@ecav.sk | 3.7.2012

Z III. evanjelických cirkevných dní v Lučenci

Slávnostnými službami Božími 1. júla 2012 v Ev. a. v. kostole v Lučenci a ďalších cirkevných zboroch Novohradského seniorátu sa ukončili III. evanjelické cirkevné dni, venované šíreniu zvesti slova Božieho medzi Slovákmi doma i v zahraničí. Na nedeľných službách Božích kázali predstavitelia partnerských evanjelických cirkví zo zahraničia, ktorí sa v piatok a sobotu v Lučenci zúčastnili aj na početných duchovno-kultúrnych aktivitách.

Edita Škodová tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ, media@ecav.sk | 3.7.2012

Diskusia k evanjelicko-židovskému dialógu

V rámci III. ECD v sobotu 30. 6. 2012 o 14.00 hod. sa v zborovom dome CZ Lučenec bude konať diskusné fórum na tému evanjelicko-židovský dialóg. Pozývame všetkých, ktorí sa o uvedenú problematiku zaujímajú, aby ste si vypočuli zaujímavé názory a pohľady na túto tému.

Dušan Vagaský, koordinátor fóra, riaditel@ecav.sk | 26.6.2012

III. ECD – pozvánka na služby Božie, sviatosť Večere Pánovej a biblické hodiny

Bratia a sestry! Verím, že sa mnohí z Vás chystajú na tento víkend práve do Lučenca! Tešíme na spoločné stretnutia, rozhovory, na zaujímavé výstavy, diskusné fóra, vernisáže, prezentácie, predstavenia, vystúpenia, tržnicu duchovných možností, na program pre deti aj na športové podujatia.

Oľga Klátiková, koordinátorka duchovných podujatí | 26.6.2012

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>