< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>

Ofera na III. evanjelických cirkevných dňoch

Výnos z ofery na službách Božích počas III. ECD v Lučenci vo výške 4620,23 € a 910 dinárov je určený na podporu našej spolupráce so slovenskými evanjelikmi žijúcimi v zahraničí.

Dušan Vagaský, predseda ústredného organizačného výboru, riaditel@ecav.sk | 22.7.2012

Mládežnícky program na III. ECD

V rámci 3. evanjelických cirkevných dní bol pripravený i pomerne bohatý program pre mládež, ktorý pozostával z adrenalínových športov, večerných koncertov a mládežníckych služieb Božích. Odohrával sa v letnom amfiteátri v mestskom parku.

Laco Ontko, koordinátor, SEM | 12.7.2012

500 rokov reformácie na Slovensku a Evanjelické osobnosti Novohradu na III. ECD

Spoločná vernisáž obidvoch výstav sa konala v rámci III. ECD 29. 6. 2012 v Novohradskom múzeu a galérii v Lučenci. Podujatie moderovala riaditeľka Iveta Kaczárová. Návštevníkom sa prihovorili predseda Synody ECAV Imrich Lukáč a autori výstav. Na klavíri hrala Paulínka Kolesárová z CZ Bratislava-Petržalka.

Zora Bakošová, archiv@ecav.sk | 11.7.2012

Turčianski ochotníci reprezentovali na III. evanjelických cirkevných dňoch

Tridsaťjedenčlenná ochotnícka skupina, zložená z členov evanjelických a. v. cirkevných zborov z Príboviec, Martina a Blatnice a podporená detským spevokolom Nezábudky z Necpál, reprezentovala Turčiansky seniorát v rámci III. evanjelických cirkevných dní v Lučenci so scénickým pásmom.

Ľubomír Žila, Príbovce  | 9.7.2012

Hlavné služby Božie na III. evanjelických cirkevných dňoch v Lučenci

Na Námestí republiky sa v sobotu 30. júna na hlavných službách Božích napriek veľkej horúčave zišlo okolo tritisíc veriacich z celého Slovenska i zo zahraničia. Na televíznych obrazovkách služby Božie sledovali ďalšie tisícky ľudí (podľa informácie z RTVS bola sledovanosť vyššia ako priemerne).

Edita Škodová tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ, media@ecav.sk | 9.7.2012

Malé javiskové formy na III. ECD

Jedným z programových blokov III. evanjelických cirkevných dní počas sobotného popoludnia 30. júna bol blok malých javiskových foriem pod názvom "Sila slova" v Divadle Boženy Slančíkovej Timravy v Lučenci, kde sa predstavili viaceré súbory a skupiny.

Edita Škodová, koordinátorka, media@ecav.sk | 7.7.2012

Scénické oratório Cyril a Metod na III. ECD

Nevšedným zážitkom pre všetkých, ktorí prekonali únavu z horúceho dňa plného rôznorodých podujatí v rámci III. evanjelických cirkevných dní, bolo scénické oratórium zo slovanských dejín Cyril a Metod.

Edita Škodová, koordinátorka, media@ecav.sk | 5.7.2012

Deti na III. evanjelických cirkevných dňoch

Organizátori pri príprave III. evanjelických cirkevných dní pamätali aj na deti a pripravili pre ne program, pri ktorom sa mohli zabaviť aj niečo dozvedieť.

Štefan Kiss, koordinátor, misia@ecav.sk | 3.7.2012

Z III. evanjelických cirkevných dní v Lučenci

Slávnostnými službami Božími 1. júla 2012 v Ev. a. v. kostole v Lučenci a ďalších cirkevných zboroch Novohradského seniorátu sa ukončili III. evanjelické cirkevné dni, venované šíreniu zvesti slova Božieho medzi Slovákmi doma i v zahraničí. Na nedeľných službách Božích kázali predstavitelia partnerských evanjelických cirkví zo zahraničia, ktorí sa v piatok a sobotu v Lučenci zúčastnili aj na početných duchovno-kultúrnych aktivitách.

Edita Škodová tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ, media@ecav.sk | 3.7.2012

Diskusia k evanjelicko-židovskému dialógu

V rámci III. ECD v sobotu 30. 6. 2012 o 14.00 hod. sa v zborovom dome CZ Lučenec bude konať diskusné fórum na tému evanjelicko-židovský dialóg. Pozývame všetkých, ktorí sa o uvedenú problematiku zaujímajú, aby ste si vypočuli zaujímavé názory a pohľady na túto tému.

Dušan Vagaský, koordinátor fóra, riaditel@ecav.sk | 26.6.2012

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>