Zo stáleho medzinárodného výboru Nemeckého evanjelického Kirchentagu

Nemecký evanjelický Kirchentag (cirkevné dni) je stretnutím evanjelikov nielen z celého Nemecka, ale aj z viacerých krajín Európy či sveta. Koná sa každé dva roky vždy v inom meste a trvá päť dní.
V dňoch 11. – 13. septembra 2014 zasadal v Stuttgarte Stály medzinárodný výbor Kirchentagu. Tento výbor koordinuje účasť zahraničných návštevníkov na Kirchentagu a podieľa sa na príprave programu.

Na účastníkov z vyše dvadsiatich krajín čakal pestrý program. Po zhodnotení minuloročného Kirchentagu, ktorý sa konal v Hamburgu, bola účastníkom predstavená ekumenická spolupráca vo Württembersku, program osláv 500. výročia reformácie v roku 2017 aj plánovaný program ďalšieho, v poradí už 35. Kirchentagu, ktorý sa bude konať v dňoch 3. – 7. júna 2015 v Stuttgarte. Témou Kirchentagu bude biblický verš „... aby sme múdre srdce získali“ (Ž 90, 12).

Rokovanie viedli Dr. Ellen Ueberschär, generálna tajomníčka Kirchentagu, a Dr. Daniel Schmid Holz, predseda výboru. Organizátori Kirchentagu srdečne pozývajú do Stuttgartu návštevníkov a účinkujúcich zo zahraničia.

Viac informácií: www.kirchentag.de alebo na zahraničnom oddelení GBÚ