Mark Hanson poradcom prezidenta USA

Prezident USA Obama oznámil 4. 2. 2011, že vymenoval biskupa Evanjelickej luteránskej cirkvi v Amerike rev. Marka Hansona do poradného zboru prezidenta pre otázky viery a susedského partnerstva.
Poradný zbor združuje predstaviteľov náboženských a sekulárnych organizácií, ako aj vedcov a odborníkov v oblastiach viery a susedských organizácií. Spolu s biskupom Hansonom prijali návrh do zboru aj predstavitelia evanjelikálnych cirkví, episkopálnej, pravoslávnej, rímskokatolíckej cirkvi a predstavitelia Židovskej náboženskej obce.
„S potešením vyhlasujem, že títo skúsení a zaangažovaní jednotlivci súhlasili s programom kancelárie a teším sa na vzájomnú spoluprácu v nasledujúcich mesiacoch a rokoch.“ povedal Barack Obama.
CHICAGO, 4. február 2011, ELCA

Na fotografii je generálny biskup Miloš Klátik s biskupom Markom S. Hansonom z Evanjelickej luteránskej cirkvi v Amerike (ELCA).