Inštalácia nového arcibiskupa Estónskej evanjelickej luteránskej cirkvi

Generálny biskup Miloš Klátik sa 2. februára 2015 zúčastnil na pozvanie Estónskej evanjelickej luteránskej cirkvi na slávnostnej inštalácii nového arcibiskupa Urmasa Viilmu v Tallinne.
Slávnostná inštalácia sa konala v pondelok na poludnie v evanjelickej katedrále v Tallinne. Slávnostnú inštaláciu vykonali biskup Einar Soone, emeritný arcibiskup Andres Põder a biskup Dr. Andres Taul spolu s prezidentom Svetového luteránskeho zväzu a biskupom Evanjelickej luteránskej cirkvi v Palestíne, Jordánsku a Svätej zemi Dr. Munibom A. Younanom.

Na inštalácii sa zúčastnil aj biskup Evanjelickej cirkvi v Rakúsku a generálny tajomník Spoločenstva protestantských cirkví v Európe Dr. Michael Bünker a ďalší predstavitelia evanjelických cirkví z celej Európy.

Viac sa dočítate v EPST č. 6/2015.