Inštalácia krajinského biskupa v Hannoveri

26. 3. 2011 bola v kostole Marktkirche v Hannoveri inštalácia Ralfa Meistera, nového krajinského biskupa Ev.-luteránskej cirkvi Hannoverska. Pred inštaláciou bola rozlúčka s jeho predchodkyňou M. Kässmannovou, ktorá pred rokom po 10 rokoch služby abdikovala.
Rozlúčku i inštaláciu vykonal vedúci biskup Spojenej evanjelicko-luteránskej cirkvi Nemecka (VELKD) J. Friedrich. Kázal nový biskup Meister.

Súčasťou bohoslužby bol aj akt uvoľnenia z funkcie zástupcu biskupa počas ročného obdobia - krajinského superintendenta Hansa Hermanna Jantsena ako biskupského vikára.
Hudbou a spevom slávnosť ozdobili Bachov zbor Hannover, dychový súbor, a-capella skupina MAYBEBOP a na organe hral krajinský riaditeľ cirkevnej hudby Hans Joachim Rolf. 90-minútovú slávnosť v priamom prenose vysielal regionálny televízny kanál NDR. Táto krajinská cirkev má 2 899 432 členov.

(www.evlka.de)