Blahoželáme Rainerovi Stahlovi

Generálny tajomník Spolku Martina Luthera (MLB) v Erlangene Dr. Rainer Stahl, evanjelický farár, sa 18. marca 2011 dožil 60 rokov. Do ďalších rokov mu prajeme hojnosť Božej milosti a požehnania.
Rainera Stahla pri jeho jubileu ho listom pozdravil vedúci biskup Spojenej luteránskej cirkvi Nemecka ( VELKD), krajinský biskup z Mníchova Johannes Friedrich. V liste oceňuje jubilanta nielen ako národne a medzinárodne oceňovaného partnera pre diasporu v strednej a východnej Európe, ale aj dôkladného znalca luteránskej teológie, ktorú dokáže obsahovo ukotviť v práci pre diasporu MLB a VELKD.

Rainer Stahl vedie dobročinnú prácu MLB od roku 1998. Veľmi často cestuje a navštevuje partnerské cirkvi v týchto oblastiach, medzi nimi aj ECAV na Slovensku. Naostatok kázal vlani na otváracích službách Božích Synody ECAV na Slovensku v Žiline.

Zdroj:www.evanjelik.sk