< | 1 2 3 4 5 6 7 8>

Chcú vyhnať kresťanov z Egypta?

V nedeľu 9. októbra 2011 sa v Káhire konala pokojná demonštrácia kresťanov aj časti liberálnych moslimov za práva kresťanov v Egypte. Vládne vojská do demonštrantov začali strieľať a tlačiť svojimi vozidlami. Zabili 35 osôb a asi 300 zranili.

Vladimír Láska, www.evanjelik.sk | 14.10.2011

Rozlúčka biskupa Johannesa Friedricha

V nedeľu 9. októbra 2011 v rámci služieb Božích sa po 12 rokoch vo funkcii krajinského biskupa Bavorskej evanjelicko-luteránskej cirkvi so sídlom v Mníchove rozlúčil biskup Johannes Friedrich.

Vladimir Láska, www.evanjelik.sk | 13.10.2011

V Egypte nútia kresťanky nosiť šatky

Medzinárodná spoločnosť pre ľudské práva informuje, že v hornoegyptskom meste Beni Mazar sa stupňuje spor ohľadne násilného nosenia šatiek pre všetky žiačky – aj keď sú to kresťanské dievčatá.

ZENIT.org/IGFM  | 5.10.2011

Pápež odmietol kompromisy

Pápež Benedikt XVI. odmietol požiadavky niektorých nemeckých evanjelikov na ústupky v ekumenickom procese, ktoré by umožnili rýchlejšie zbližovanie katolíkov a protestantov.

hnonline.sk; 24/09/2011; TASR | 26.9.2011

Bugenhagenovo štipendium v Braunschweigu

V dňoch 21. – 28. augusta 2011 sa v Braunschweigu konal 3. modul medzinárodného Bugenhagenovho štipendia, ktorý organizovalo teologické centrum Atelier Sprache. Zúčastnilo sa na ňom 17 farárok a farárov.

Marcela Kmeťová, ausland@ecav.sk | 13.9.2011

Výzva SRC k ukončeniu násilia v Sýrii

Generálny tajomník Svetovej rady cirkví Olav Fykse Tveit vyzval k ukončeniu násilia v Sýrii.

Ekuména vo svete 33/2011 | 19.8.2011

Osobnosti v Maďarsku bránia pestrosť cirkví

V Maďarsku zákon značne zníži počet oficiálnych náboženstiev. Pätnásť maďarských osobností napísalo na protest európskym inštitúciám.

Zdroj: Miriam Zsilleová, SME | 12.8.2011

České cirkvi predbežne súhlasia s vládnym plánom majetkového vyrovnania

České cirkvi a ministerstvo kultúry sa dnes výrazne priblížili k novej dohode o majetkovom vyrovnaní.

Praha 11. augusta (TASR) | 12.8.2011

Zapálené protestantské kostoly na Sumatre

Asi stovka ľudí napadla a zapálila dva protestantské kostoly na Sumatre. Udialo sa tak už 1. augusta – v deň, keď v moslimských krajinách začal Ramadán – avšak správa o tom sa rozšírila len 6. augusta vďaka regionálnej rozhlasovej stanici.

Indonézia, TK KBS, RV | 8.8.2011

V Bruseli vznikla Európska aliancia nedele

V júni sa v Bruseli sa stretli európske organizácie, cirkví a odbory na konferencii o ochrane nedele. Zároveň sa zúčastnili na pracovnom stretnutí Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru (EHSV).

Brusel, EPNN  | 20.7.2011

< | 1 2 3 4 5 6 7 8>