< | 1 2 3 4 5 6 7 8>

Na kresťanov útočia ako nikdy predtým

Islamisti v Egypte útočia na kostoly, školy či obchody kresťanov. Vinia ich, že pomohli k pádu Mursího. Taká vlna násilia na nich ešte nebola. Egyptskí kresťania sú menšinou, ktorá si azda najviac odnáša súčasné napätie v krajine.

 

Jana Shemesh, SME | 18.8.2013

viac

Ordinácia novokňazov v Poľsku

V sobotu 9. 2. 2013 budú sa v Ev. kostole Sv. Trojice v Ledzinach Holdunowe konať slávnostné služby Božie s ordináciou novokňazov. Do Pánovej služby sú povolaní štyria muži. Ordináciu vykoná biskup ECAV v Poľsku J. Samiec. V tomto cirkevnom zbore je to historická udalosť - prvá ordinácia v povojnových časoch.

 

Vladimír Láska, www.evanjelik.sk | 6.2.2013

viac

Nemecký prezident na audiencii u pápeža

Nemeckého prezidenta Joachima Gaucka, niekdajšieho východonemeckého evanjelického farára, prijal 6. decembra vo Vatikáne pápež Benedikt XVI. na súkromnej audiencii.

 

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ, media@ecav.sk | 9.12.2012

viac

Nemecko má nového prezidenta

Novým nemeckým prezidentom sa stal bývalý evanjelický farár, aktivista a bojovník za ľudské práva Joachim Gauck, za ktorého a postavila jasná väčšina členov špeciálneho volebného orgánu - Spolkového zhromaždenia.

 

SITA, -eš- | 19.3.2012

viac

Za prezidenta kandiduje evanjelický farár

Nemecká vládna koalícia a hlavné opozičné strany sa dohodli na spoločnej nominácii nestraníka Joachima Gaucka (72) za nového prezidenta krajiny. Gauck je evanjelický farár, ktorý v časoch komunistickej NDR bol aktivistom za ľudské práva; neskôr viedol spolkovú inštitúciu pre skúmanie archívov východonemeckej Štátnej bezpečnosti (STASI).

 

TASR, -eš- | 20.2.2012

viac

Spojenie evanjelických krajinských cirkví Severné Polabie, Meklenbursko, Pomoransko

Na zákonodarnej synode v Rostocku-Warnemünde začiatkom januára 2012 odsúhlasili spojenie evanjelických krajinských cirkví Severné Polabie, Meklenbursko a Pomoransko, keď po vyše štyroch rokoch rokovaní dosiahli pri záverečnom hlasovaní potrebnú dvojtretinovú väčšinu.

 

Ekuména vo svete 3/2012 | 6.2.2012

viac

Fínsky arcibiskup vyzval Lutherovu nadáciu, aby opustila cirkev

“Duchovné hnutie Lutherova nadácia by malo opustiť Evanjelickú luteránsku cirkev vo Fínsku,” povedal fínsky arcibiskup Kari Mäkinen v televíznom rozhovore.

 

Ekuména vo svete 4/2012 | 6.2.2012

viac

Vysviacka biskupa v Nórsku

V najmenšej diecéze Nórskej cirkvi Borg, ktorá má najväčší počet členov (pol milióna) sa 29. 1. 2012 v katedrále vo Fredrikstade konala slávnosť vysviacky a inštalácie novozvoleného biskupa tejto diecézy Atle Sommerfeldta.

 

Vladimír Láska, www.evanjelik.sk | 2.2.2012

viac

Nový biskup ELCAV v Rusku

V nedeľu 8. januára 2012 bola v Evanjelicko-luteránskej cirkvi a. v. v Rusku ordinácia vikárneho biskupa pastora Igora Kňazeva. Obrad ordinácie vykonal biskup Konštantín Andrejev.

 

Vladimír Láska, www.evanjelik.sk | 16.1.2012

viac

O médiách a náboženskej tolerancii

V rámci projektu Rady Európy o náboženskej dimenzii a medzikultúrnom dialógu bolo v Luxemburgu 28. a 29. novembra 2011 štvrté stretnutie Rady ministrov EÚ na tému bolo „Úloha médií v podpore medzikultúrneho dialógu, tolerancie a vzájomného porozumenia“ s podtitulom „Sloboda vyjadrovania médií a rešpekt voči kultúrnej a náboženskej odlišnosti“.

 

Ekuména vo svete 48/2011 | 4.12.2011

viac

< | 1 2 3 4 5 6 7 8>


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart