< | 1 2 3 4 5 6 7 8>

Inštalácia nového arcibiskupa Estónskej evanjelickej luteránskej cirkvi

Generálny biskup Miloš Klátik sa 2. februára 2015 zúčastnil na pozvanie Estónskej evanjelickej luteránskej cirkvi na slávnostnej inštalácii nového arcibiskupa Urmasa Viilmu v Tallinne.

Lucia Martonová, tajomníčka pre zahraničie, foreign@ecav.sk | 5.2.2015

Návrh zákona zavádzajúci genderovú ideológiu v Taliansku vyvolal odpor

Návrh zákona zavádzajúci genderovú ideológiu do školstva, ktorý minulý týždeň predložili poslanci v talianskom senáte, sa stretol s odporom občanov.

Taliansko 28. januára, RV | 2.2.2015

Turecká vláda povolila stavbu kresťanského kostola

Turecká vláda povolila stavbu kresťanského kostola sýrskeho rítu na okraji Istanbulu, vo štvrti Yeşilköy. Bude to vôbec prvý kostol postavený od vyhlásenia republiky. Stavba kostola, s ktorou sa začne v najbližších mesiacoch, bude financovaná nadáciou brániacou práva približne 20-tisíc Sýrčanov (pravoslávnych i katolíkov), ktorí žijú poväčšine na juhovýchode Turecka. Turecký premiér prijal 2. januára reprezentantov...

Turecko 7. januára, RV | 10.1.2015

Zo stáleho medzinárodného výboru Nemeckého evanjelického Kirchentagu

Nemecký evanjelický Kirchentag (cirkevné dni) je stretnutím evanjelikov nielen z celého Nemecka, ale aj z viacerých krajín Európy či sveta. Koná sa každé dva roky vždy v inom meste a trvá päť dní.

Samuel Miško, tajomník pre zahraničie, ausland@ecav.sk | 29.9.2014

41 zákonov v Európe obmedzuje kresťanov v praktizovaní viery

Prejavy netolerancie a nenávisti voči kresťanom v Európe sú všeobecným javom.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 21.5.2014

Útoky na kresťanov vo svete

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 9.4.2014

Návšteva Luteránskej cirkvi v Bulharsku

Na základe pozvania nášho nemeckého partnerského diakonického zariadenia a bulharskej luteránskej cirkvi správca SED Košeca Ľubomír Marcina navštívil začiatkom októbra evanjelickej verejnosti na Slovensku doposiaľ neznámu Luteránsku cirkev v Bulharsku.

Ľubomír Marcina, správca SED Košeca | 14.10.2013

V Pakistane oslobodili imáma, ktorý falošne obvinil kresťanské dievča

Sklamanie a roztrpčenie kresťanského spoločenstva v Pakistane pokračuje po tom, čo minulú sobotu súd v Islamabade oslobodil imáma Khalida Chishtiho, ktorý falošne obvinil z rúhania katolícke dievča Rimshu Masihovú.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 19.8.2013

Na kresťanov útočia ako nikdy predtým

Islamisti v Egypte útočia na kostoly, školy či obchody kresťanov. Vinia ich, že pomohli k pádu Mursího. Taká vlna násilia na nich ešte nebola. Egyptskí kresťania sú menšinou, ktorá si azda najviac odnáša súčasné napätie v krajine.

Jana Shemesh, SME | 18.8.2013

Ordinácia novokňazov v Poľsku

V sobotu 9. 2. 2013 budú sa v Ev. kostole Sv. Trojice v Ledzinach Holdunowe konať slávnostné služby Božie s ordináciou novokňazov. Do Pánovej služby sú povolaní štyria muži. Ordináciu vykoná biskup ECAV v Poľsku J. Samiec. V tomto cirkevnom zbore je to historická udalosť - prvá ordinácia v povojnových časoch.

Vladimír Láska, www.evanjelik.sk | 6.2.2013

< | 1 2 3 4 5 6 7 8>