< | 1 2 3 4 5 6 7 8>

Odsúdenie popravy Egypťanov Islamským štátom

Predsedníctvo ECAV na Slovensku vo svojom vyhlásení (tu) odsúdilo zavraždenie dvadsaťjeden koptských kresťanov členmi líbyjskej skupiny, ktorá sa hlási k tzv. Islamskému štátu. Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky 16. 2. 2015 s rozhorčením odsúdilo popravu 21 občanov Egyptskej arabskej republiky, príslušníkov...

 

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 18.2.2015

viac

Uvedenie do úradu arcibiskupa Brauera v Moskve

V Moskve bol 8. februára 2015 na slávnostných službách Božích za účasti mnohých hostí a domácich viery slávnostne uvedený do úradu novozvolený arcibiskup Evanjelickej luteránskej cirkvi v Ruskej federácii Dietrich Brauer. Na pozvanie ELKRAS (Evanjelická luteránska cirkev v Rusku) sa na tejto slávnosti zúčastnil aj generálny biskup Miloš Klátik.

 

Miloš Klátik, generálny biskup ECAV na Slovensku, biskup(at)ecav.sk | 17.2.2015

viac

Inštalácia nového arcibiskupa Estónskej evanjelickej luteránskej cirkvi

Generálny biskup Miloš Klátik sa 2. februára 2015 zúčastnil na pozvanie Estónskej evanjelickej luteránskej cirkvi na slávnostnej inštalácii nového arcibiskupa Urmasa Viilmu v Tallinne.

 

Lucia Martonová, tajomníčka pre zahraničie, foreign@ecav.sk | 5.2.2015

viac

Návrh zákona zavádzajúci genderovú ideológiu v Taliansku vyvolal odpor

Návrh zákona zavádzajúci genderovú ideológiu do školstva, ktorý minulý týždeň predložili poslanci v talianskom senáte, sa stretol s odporom občanov.

 

Taliansko 28. januára, RV | 2.2.2015

viac

Turecká vláda povolila stavbu kresťanského kostola

Turecká vláda povolila stavbu kresťanského kostola sýrskeho rítu na okraji Istanbulu, vo štvrti Yeşilköy. Bude to vôbec prvý kostol postavený od vyhlásenia republiky. Stavba kostola, s ktorou sa začne v najbližších mesiacoch, bude financovaná nadáciou brániacou práva približne 20-tisíc Sýrčanov (pravoslávnych i katolíkov), ktorí žijú poväčšine na juhovýchode Turecka. Turecký premiér prijal 2. januára reprezentantov...

 

Turecko 7. januára, RV | 10.1.2015

viac

Zo stáleho medzinárodného výboru Nemeckého evanjelického Kirchentagu

Nemecký evanjelický Kirchentag (cirkevné dni) je stretnutím evanjelikov nielen z celého Nemecka, ale aj z viacerých krajín Európy či sveta. Koná sa každé dva roky vždy v inom meste a trvá päť dní.

 

Samuel Miško, tajomník pre zahraničie, ausland@ecav.sk | 29.9.2014

viac

41 zákonov v Európe obmedzuje kresťanov v praktizovaní viery

Prejavy netolerancie a nenávisti voči kresťanom v Európe sú všeobecným javom.

 

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 21.5.2014

viac

Útoky na kresťanov vo svete

V Egypte radikálne vzrástol počet unesených kresťanských dievčat - V nigérijskej Kadune zavraždili približne dvesto obyvateľov kresťanských obcí - Pakistanský kresťan bol odsúdený na smrť obesením za urážku Mohameda

 

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 9.4.2014

viac

Návšteva Luteránskej cirkvi v Bulharsku

Na základe pozvania nášho nemeckého partnerského diakonického zariadenia a bulharskej luteránskej cirkvi správca SED Košeca Ľubomír Marcina navštívil začiatkom októbra evanjelickej verejnosti na Slovensku doposiaľ neznámu Luteránsku cirkev v Bulharsku.

 

Ľubomír Marcina, správca SED Košeca | 14.10.2013

viac

V Pakistane oslobodili imáma, ktorý falošne obvinil kresťanské dievča

Sklamanie a roztrpčenie kresťanského spoločenstva v Pakistane pokračuje po tom, čo minulú sobotu súd v Islamabade oslobodil imáma Khalida Chishtiho, ktorý falošne obvinil z rúhania katolícke dievča Rimshu Masihovú.

 

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 19.8.2013

viac

< | 1 2 3 4 5 6 7 8>


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart