< | 1 2 3 4 5 6 7 8>

Vedenie Martin-Luther-Bund kompletné

Na výročnom stretnutí spolkov Martina Luthera (MLB) v Erlangene 18. a 19. novembra 2016 bol zvolený nový prezident. Stal sa ním Dr. Carsten Rentzing, biskup Evanjelickej krajinskej cirkvi v Sasku so sídlom v Drážďanoch.

Ondrej Peťkovský, predseda SML | 8.12.2016

Zasadla Generálna synoda VELKD

V dňoch 3. – 5. novembra 2016 sa uskutočnilo tretie riadne zasadnutie 12. generálnej synody Spojených evanjelických cirkví v Nemecku (VELKD) v Magdeburgu. Za ECAV na Slovensku sa ňom na pozvanie VELKD zúčastnil generálny biskup Miloš Klátik.

Samuel Miško, tajomník GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 7.11.2016

Zmeny v Martin-Luther-Bunde

Počas tohtoročného výročného stretnutia Spolkov Martina Luthera (MLB) v Bad Essene 13. a 14. novembra 2015) boli pod vedením viceprezidenta MLB prof. Dr. R. Kellera prerokované a odsúhlasené viaceré závažné rozhodnutia.

Ondrej Peťkovský, predseda SML | 25.11.2015

Zasadala Generálna synoda VELKD

V dňoch 5. – 8. novembra 2015 sa uskutočnilo druhé riadne zasadnutie 12. Generálnej synody Spojených evanjelických cirkví v Nemecku (VELKD) v Brémach. Za ECAV na Slovensku sa na pozvanie VELKD zúčastnil generálny biskup Miloš Klátik.

Samuel Miško, tajomník GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 11.11.2015

„Husovské slavnosti 2015“ v Prahe

V centre Prahy sa 5. a 6. júla 2015 konali „Husovské slavnosti 2015“, ktoré boli vyvrcholením Roka Majstra Jana Husa. Na projekte spolupracovali Českobratská cirkev evanjelická (ČCE) a Cirkev československá husitská (CČSH). Na slávnosti bol pozvaný aj generálny biskup Miloš Klátik.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 14.7.2015

Konferencia LCMS vo Wittenbergu

V dňoch 3. − 8. mája 2015 sa centrum reformácie, mesto Wittenberg, stalo miestom stretnutia hlavných predstaviteľov Luteránskej cirkvi – Missourská synoda (LCMS), ako aj jej partnerských cirkví z celého sveta.

Lucia Martonová, tajomníčka pre zahraničie, foreign@ecav.sk | 27.5.2015

Podporili prenasledovaných kresťanov

Stovky ľudí sa večer 3. marca 2015 zišli pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave na podporu prenasledovaných kresťanov a iných náboženských menšín vo svete.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 4.3.2015

Svetová rada cirkví odsúdila útoky proti kresťanom v Sýrii

Svetová rada cirkví odsúdila nedávne útoky a zverstvá milícií Islamského štátu proti kresťanom v Sýrii. Zároveň vyzvala medzinárodné spoločenstvo štátov k účinnej ochrane civilného obyvateľstva vo vojnou zničenom regióne.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 3.3.2015

Odsúdenie popravy Egypťanov Islamským štátom

Predsedníctvo ECAV na Slovensku vo svojom vyhlásení (tu) odsúdilo zavraždenie dvadsaťjeden koptských kresťanov členmi líbyjskej skupiny, ktorá sa hlási k tzv. Islamskému štátu. Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky 16. 2. 2015 s rozhorčením odsúdilo popravu 21 občanov Egyptskej arabskej republiky, príslušníkov...

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 18.2.2015

Uvedenie do úradu arcibiskupa Brauera v Moskve

V Moskve bol 8. februára 2015 na slávnostných službách Božích za účasti mnohých hostí a domácich viery slávnostne uvedený do úradu novozvolený arcibiskup Evanjelickej luteránskej cirkvi v Ruskej federácii Dietrich Brauer. Na pozvanie ELKRAS (Evanjelická luteránska cirkev v Rusku) sa na tejto slávnosti zúčastnil aj generálny biskup Miloš Klátik.

Miloš Klátik, generálny biskup ECAV na Slovensku, biskup(at)ecav.sk | 17.2.2015

< | 1 2 3 4 5 6 7 8>