Výbor na ochranu Božieho stvorenstva

Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku 11. apríla 2014 zriadilo Výbor na ochranu Božieho stvorenstva ECAV na Slovensku. Prinášame vám informáciu o cieľoch a zámeroch tohto nového výboru.
Účel výboru
• Podporovať ochranu Božieho stvorenstva na zemi, jeho zachovanie a zveľaďovanie
• Koordinovať a riadiť existujúce i budúce aktivity v oblasti ochrany Božieho stvorenstva v jednotlivých cirkevných zboroch ECAV na Slovensku

Ciele výboru
• Pozdvihnúť povedomie o význame ochrany Božieho stvorenstva
• Získavať, rozširovať a podporovať poznatky v oblasti ekológie a o zdravom životnom štýle prostredníctvom všetkých vhodných prostriedkov, najmä využitím informačných a komunikačných technológií (webové stránky, e-mail, video konferencie)
• Vymieňať si skúsenosti a dobrú prax vnútri cirkvi aj navonok
• Organizovať prednášky, školenia, výstavy, tvoriť a šíriť informačné materiály alebo dokumentácie o aktivitách a spolupráci
• Certifikovať cirkevné zbory v rámci projektu „Zelená cirkev“ − bližšie informácie nájdete na webovej stránke www.ecav.sk v rubrike Spravodajstvo: Výbor na ochranu BS a v archíve: GRUNDTVIG.

Činnosť výboru
• Informovať verejnosti prostredníctvom médií (internet, tlač − najmä EPST)
• Prezentovať výbor na SPK, seminároch a pri prezentáciách v zboroch
• Pripravovať súťaže pre deti a mládež
• Vytvoriť databázu prednášateľov, tém na biblické hodiny a tém na SPK, ktoré by mohli využívať zbory aj širšia verejnosť
• Zhromažďovať databázu projektov a ekologicky orientovanej činnosti v zboroch
• Oslovovať dobrovoľníkov na úrovni seniorátu, zboru
• Podnecovať záujem o certifikáciu CZ
• Hľadať možnosti odmien pre aktívne COJ

Zloženie výboru:
Predseda: Mgr. Peter Maca, 0918 828 145, lieskove@ecav.sk, zelena.cirkev@ecav.sk
Členovia: Ing. Svetlana Bartoňová, Mgr. Peter Soták a Mgr. Martin Zaťko

Veríme, že Vás ciele Výboru oslovili a že budete spolupracovať s nami na tom, aby sme chránili ten vzácny dar Boží, svet okolo nás. Potešíme sa každému dobrovoľníkovi. Budeme povďační, ak nám predložíte svoje postrehy, námety, aby záujem o Božie stvorenstvo prinášal aj konkrétne výsledky a osoh pre nás všetkých.