Z konfitábora Július

V dňoch 15. – 21. 8. 2010 sa v malebnom prostredí pod horou Radzim v zariadení Július (chata Radzim) konal letný tábor konfirmandov z Tatranského seniorátu.
Stretlo sa nás spolu s konfirmandmi a vedúcimi 35 mladých ľudí, ktorí boli odhodlaní prežiť výborný týždeň v putovaní po stopách apoštola Pavla.

Základom nášho tábora bola 2. misijná cesta apoštola Pavla, okolo ktorej sa všetko točilo. Či už to boli Biblické zamyslenia, zážitkové programy, alebo niektoré hry a súťaže.

Každý deň mal tematicky na starosti jeden vedúci a mali sme ozaj pestré biblické štúdiá. Prešli sme od začiatku cesty cez hľadanie spolupracovníka až k vedeniu Božím Duchom. Ďalej sme pokračovali cez nástrahy a slúženie k jadru zvesti evanjelia. Končili sme výzvou k odovzdávaniu zvesti a rozmýšľaním nad návratom domov. Tieto myšlienky sme čerpali z účinkovania apoštola Pavla v miestach na jeho misijnej ceste (Antiochia, Lystra a Derba, Troada, Filipis, Atény, Korint, Antiochia).

Pre lepšie vnímanie témy sme mali špeciálne zážitkové programy, ktoré sme absolvovali vďaka Bohu bez ujmy na zdraví. Mali sme súťaže vo dvojiciach (veľmi populárne na kondičku hľadanie vrcholov). Putovali sme podľa miestnej topografie, ale nedarilo sa nám nájsť skryté predmety (asi bola zlá navigácia alebo veľmi skryté ceruzky ). S veľkým úspechom sa stretla pomoc v obci, keď aj pomocníci, aj obdarovaní pomocou boli veľmi spokojní. Samozrejme, nemohla chýbať nočná hra, ktorá bola skôr rannou hrou, lebo sme sa vybrali naháňať ľadového medveďa s píšťalkou až o tretej nadránom. Podarilo sa nám navštíviť ešte múzeum v Betliari a park okolo, čo ozaj stojí za návštevu. Ešte spomenieme športové turnaje. Samozrejme, bol futbal a volejbal, ale otestovali sme aj netradičnú indiaku a vodný volejbal.

Na tomto tábore sa vytvorila jedna výborná a súdržná partia mladých, ktorí zažili krásny týždeň. Ďakujme Pánu Bohu za ochranu a požehnanie. Vnímali sme ju napríklad aj počas búrky. Akurát sme skončili súťaženie, keď sa strhla búrka s víchricou, ktorá spôsobila až skoro jednodňový výpadok elektriky. Všetci sme však už boli v bezpečí chaty a mohli vnímať špeciálne Božie zaopatrenie.

Tento tábor sme mohli organizovať aj vďaka hojnej dobrovoľníckej pomoci vedúcich, vďaka sponzorom (Tatranský seniorát, projekt zahraničnej pomoci pre ECAV, Spoločenstvo evanjelickej mládeže) a príprave vedúcich počas ročného študijného programu pre pracovníkov s mládežou a dorastom v Tatranskom senioráte.

Záverom vyslovujeme prianie, aby nielen účastníci konfitábora, ale všetci v cirkvi ochotne putovali za Pánom Ježišom Kristom tak, ako putoval apoštol Pavol.

A tak sa cirkevné zbory utvrdzovali vo viere a rozmnožovali počtom zo dňa na deň.
Skutky 16, 5