Východniarske turné Ďateliniek

Detsko-mládežnícky spevokol Ďatelinky cez letné prázdniny každoročne vyrazí autobusom na cesty, aby poslúžil spevom a slovom v rôznych cirkevných zboroch. Teraz sme sa vydali smerom na východ. Počas ôsmich dní sme poslúžili 13 koncertmi a vystúpeniami na službách Božích.
Koncertovali sme vo Vlachove, Rejdovej, Rožňave, Košiciach, Kysaku, Prešove, Chmeľove a Kukovej, Hermanovciach a Giraltoviacich.

Cieľom našej cesty bol CZ Bystré, kde pôsobí detský spevokol Mravčekovia. Po roku sme im vrátili návštevu. Pred rokom Bystrania prijali naše pozvanie a prišli na stretnutie detských spevokolov do Dudiniec. Podobné stretnutie usporiadali aj oni, keď na koncerte v Bystrom (11. 8.) v preplnenom kultúrnom dome vystúpili ešte aj hermanovský detský spevokol a detský spevokol Dúha z Hanušoviec nad Topľou. Po vystúpení Ďateliniek záver programu patril domácim. Tí totiž uviedli svoje prvé CD, na ktorom je 11 pesničiek so svižným hudobným sprievodom.

Na službách Božích aj na koncerte v Bystrom sa zúčastnil brat biskup VD Slavomír Sabol, ktorý vyjadril podporu zborovej práci detských spevokolov. Je to priestor, kde deti rastú v spoločenstve svojich rovesníkov vo viere, učia sa slúžiť Bohu a na Jeho oslavu rozvíjajú svoj hudobný talent. V tomto zmysle malým spevákom udelil požehnanie pre ich ďalšiu službu.

Povzbudení novými skúsenosťami a obohatení početnými zážitkami sme sa vrátili domov, na Hont. Chceme však vyjadriť všetkým cirkevným zborom, ktoré sme v Gemerskom, Košickom aj Šarišsko-zemplínskom senioráte navštívili, veľké poďakovanie za to, že nás tak milo prijali a výborne sa o nás postarali.