Víkendovka staršieho dorastu BAS

V stredislu Píla-Častá sa 18. až 20. septembra 2015 uskutočnilo víkendové stretnutie staršieho dorastu Bratislavského seniorátu na tému "Pane, nauč nás modliť sa". Zišlo sa 45 mladých ľudí zo všetkých zborov seniorátu.
Výkladmi jednotlivých častí modlitby Pánovej, aplikáciami pre život slúžili sestry farárky a bratia farári Bratislavského seniorátu. Hlavnú záštitu nad stretnutím mala sestra seniorka BAS Sidonia Horňanová, ktorá poslúžila dvoma prednáškami.

Nebolo to len vzdelávacie stretnutie. Bol to zároveň víkend pôstu a modlitieb za rodiny, za život cirkevných zborov i za celú cirkev. K takejto forme hľadania Božej vôle nás učil už sám Pán Ježiš.

Táto víkendovka sa konala v rámci projektu INSIDE − práca s dorastom a mládežou, ktorý organizuje SEM v BAS ECAV na Slovensku v spolupráci s cirkevnými zbormi.

Požehnaný víkend bol zakončený nedeľnou pobožnosťou, ktorú mal Tibor Jančík, farár v Senci.