Stretnutie dorastu DNS v Leviciach

V zborovom centre v Leviciach sa 13. júna 2015 na stretnutí dorastu Dunajsko-nitrianskeho seniorátu na tému „Kto som v Božích očiach?“ zišli deti 2. stupňa základných škôl, ale i starší dorastenci z CZ ECAV Kalná nad Hronom, Plavé Vozokany, Diakovce, Hontianska Vrbica, Pohronský Ruskov, Jur nad Hronom a Levice.
„Nech nikto tebou nepohŕda pre tvoju mladosť, ale buď vzorom veriacich v reči, správaní, láske (v duchu), vo viere a v mravnej čistote.“ (1Tim 4, 12)

Slovo Božie si pripravil diakon z Košíc Peter Podlesný. Zamýšľal sa nad tým, akí sme všetci vzácni v Božích očiach. Nie sme síce vymodelovaní podľa jedného vzoru, neobliekame sa rovnako, nepodobáme sa na seba, ale Boh nás prijíma všetkých takých, akí sme. Každý z nás je výnimočný. Kresťanom robí každého to, v akom vzťahu s Kristom žije. Nie je dôležité, či sme chudobní, alebo bohatí. Dôležité je, aké máme srdce. Raz sa mu budeme zodpovedať za všetko, čo vyslovíme a vykonáme. Pán Boh nás miluje a rešpektuje všetkých bez rozdielu, no od Neho sa musíme učiť láske a tolerancii aj my. Na toto by sme vo svojom živote mali pamätať.

Po týchto zaujímavých slovách sme v skupinkách o tejto téme diskutovali. Zaznelo aj niekoľko piesní na Božiu slávu. Obed sme si všetci krátili rozhovormi a chutnou pizzou. Horúce popoludnie sme využili na rôzne športové aktivity. Pripravené boli pre nás zaujímavé súťaže: vodný futbal, hod šípkami na terč, chodúle, chôdza na lyžiach, jenga a stolný futbal. Rozdelili sme sa do piatich družstiev. Víťazom sa stalo družstvo domáceho cirkevného zboru Levice. Druhé miesto obsadili cirkevné zbory Plavé Vozokany a Kalná nad Hronom a tretie miesto si vybojovala Hontianska Vrbica.

Ďakujeme Pánu Bohu za to, že požehnal toto stretnutie pri Božom slove a súťažiach. Ďakujeme všetkým bratom a sestrám, ktorí pomáhali pri organizácii, a tým prispeli k úspešnému priebehu tohto podujatia.