Seniorátne stretnutie detí Považského seniorátu

26. mája 2012 v Cirkevnom zbore Zemianske Podhradie, v areáli Základnej školy Ľ. V. Riznera, bolo počuť detskú radosť, smiech a spev. Zišlo sa tam okolo 220 detí a niekoľko dospelých k oslave nášho Pána.
Stretnutia otvoril spev „Radostných srdiečok“ z Podlužian a „Púpavienok“ z Trenčianskych Stankoviec. Seniorálna koordinátorka pre prácu s deťmi, sestra farárka Zuzana Havrilová, sa deťom prihovorila výkladom Božieho slova, prítomných pozdravil starosta obce Bošáca, vďaka ktorému sme mohli náš deň stráviť v krásnom prostredí ZŠ. 12 družstiev detí sa potom vrhlo na súťaže v 12 rôznych disciplínach. Občerstvujúcimi stanicami pre ne bol altánok s chutnými koláčikmi od ochotných sestier z nášho zboru a jedáleň so sýtym obedom. Deti si domov doniesli skvelé zážitky z hry vo vodnom futbale, zo skákacieho hradu, trampolíny a ďalších atrakcií, ktoré im boli k dispozícii po celý deň. Na záver deti vylúštili biblický text z jednotlivých indícií, ktoré dostali na súťažných stanovištiach: Tak svieť vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli dobré skutky a velebili vášho Otca, ktorý je v nebesiach. (Mt 5, 16) Odmenou pre súťažné družstvá boli športové pomôcky pre jednotlivé besiedky v cirkevných zboroch a chutné mafíny. Touto cestou chceme poďakovať všetkým ochotným bratom a sestrám za pomoc pri organizovaní nášho stretnutia. Za požehnaný deň a perfektné jarné počasie „Soli Deo gloria!“